Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Brno se nevzdává snu o hokejovém MS

10 2001
Brno - Mistrovství světa v hokeji v roce 2004 by se mohlo konat i v Brně. Zdejší radní uvažují o odkoupení a rekonstrukci chátrajícího hokejového stadionu za Lužánkami, případně o stavbě nové víceúčelové haly. "Při jednání s majitelem zimního stadionu musíme brát v úvahu, že zastupitelé odhlasovali maximální výši částky, za kterou je město ochotno převzít stadion, na 10 milionů korun," řekl náměstek brněnského primátora Petr Zbytek. Spolupořádáním hokejového mistrovství by Brno podle Zbytka zvýšilo svoji prestiž ve světě.

Nová hala by mohla stát na místě dnešního velodromu v Pisárkách. Město vidí výhodu tohoto projektu v tom, že jde o pozemek Brněnských veletrhů a výstav, které by dokázaly využít areál, aby přinášel finanční efekt.

Patrové garáže u výstaviště by vyřešily parkování, v těsném sousedství jsou i dva čtyřhvězdičkové hotely. Vlastníkem nemovitostí je však Favorit Brno, který náhradou požaduje nový velodrom, což by stavbu prodražilo.

Nová hala by si vyžádala investici 350 milionů korun, na kterou však nemá město ani veletržní firma. Zástupci Brna proto jednali s možnými investory. Podle Zbytka firmy nabízejí, že halu postaví, pokud ji pak město odkoupí do svého vlastnictví.

"Při plánování haly je třeba propočítat její další životaschopnost a využitelnost. Jedno mistrovství světa ji nesplatí," upozornil tajemník magistrátu Pavel Loutocký. Sport a tělovýchovu letos město Brno podpořilo oproti minulosti vysokou finanční částkou 275 milionů korun. Z této sumy by 234 miliónů mělo být utraceno za výstavbu, dvacet milionů pokryje provozní náklady současných zařízení a jedenadvacet milionů činí dotace občanským sdružením.

Investice 60 milionů korun z peněz, získaných prodejem energetických akcií, putovala do rekonstrukce haly míčových sportů ve Vodové ulici v Králově Poli s kapacitou 4000 diváků, do dostavby sousedního fotbalového stadiónu Srbská město vložilo 78 milionů korun. Rekonstrukce fotbalového stadionu za Lužánkami se neuskutečnila, neboť jeho majitel Lubomír Hrstka si kladl pro město nepřijatelné požadavky.

Světový šampionát by měl mít centrum v Praze, kde se má stavět nová víceúčelová hala ve Vysočanech. O dalších pořadatelských městech dosud hokejový svaz nerozhodl.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze