Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bruslařský klub Havlíčkův Brod čeká kvůli dluhu HC Rebel audit

Havlíčkobrodští zastupitelé pochybují, zda miliony, jež dávají na mládež, nekončí v profesionálním klubu HC Rebel. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

29 2014
V Bruslařském klubu Havlíčkův Brod se uskuteční podrobný hospodářský audit. Sportovní organizace, která se zaměřuje na výchovu brodské hokejové mládeže, je úzce spjatá s organizací HC Rebel, prvoligovým hokejovým klubem. A právě tato úzká součinnost je trnem v oku většině zastupitelů.

"Kontrolní výbor má pochyby, zda celá částka, kterou na hokejovou mládež přispíváme, skutečně na mládež šla. Existují totiž náznaky, že se sumy až v řádech milionů korun přelévají z Bruslařského klubu do HC Rebel. Důkladný audit by měl tyto pochyby rozptýlit nebo potvrdit," uvedl při pondělním jednání brodských zastupitelů člen kontrolního výboru a opoziční zastupitel Jan Míka (ČSSD).

Dotace na mládežnický hokej dává město každý rok. I když se suma postupně snižuje, stále činí čtyři miliony korun. "Od roku 2011 jsme takto vydali zhruba dvacet milionů. Je třeba podrobně vědět, co s těmito penězi Bruslařský klub udělal," vzkázal místostarosta Čeněk Jůzl.

O tom, že Bruslařský klub z městských dotací pomáhá i profesionálnímu prvoligovému klubu HC Rebel, se v Brodě spekuluje prakticky od doby, kdy město před čtyřmi roky prodalo svůj podíl soukromé firmě. Nahlas o tom ale představitelé radnice mluví až nyní - poté, co vyšly najevo finanční problémy HC Rebel, které se dotkly i města.

Hokejový klub je v dluzích, nájemné neplatil ani městu, pohledávky má i u dalších společností dodávajících například hokejovou výstroj. Zkraje letošního roku se dokonce ocitl v insolvenci.

"Dnes už je situace trochu jiná. I když o tom ještě soud definitivně nerozhodl, HC Rebel již v insolvenci není, jméno společnosti zmizelo z insolvenčního rejstříku. Část dluhů městu už uhradil, na zbytek je domluven splátkový kalendář," informoval opoziční zastupitel a milovník brodského hokeje Zdeněk Dobrý.

"V polovině března jsem jednal s předsedou představenstva HC Rebel, který slíbil poslat 300 tisíc korun. A tahle částka na účet města skutečně dorazila. Dokonce byla o nějakých 60 tisíc korun vyšší," uvedl už dříve havlíčkobrodský starosta Jan Tecl.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze