Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Buď Toronto, nebo nic, vzkázal Lindros

20 2001
P h i l a d e l p h i a - "Buď mě vyměníte do Toronta, nebo se už v této sezoně neobjevím na ledě," vzkázal dnes kanadský hokejista Eric Lindros vedení klubu zámořské NHL Philadelphia Flyers, s nímž už několik měsíců vede otevřenou válku. Obrovitý útočník už nechce za tento klub dále hrát poté, co se s ním v létě nedohodl na smlouvě. "Erik chce odejít do Toronto. Pokud by se tak nestalo, počítá s tím, že už se v této sezoně v NHL neobjeví," řekl novinářům jeho právník Gordon Kirke.

Lindrosova naděje na změnu dresu může žít nejdéle do 13. března, kdy je v NHL uzávěrka přestupů. Ačkoli podle zámořských médií se o jeho služby zajímají i v Los Angeles, New Yorku Rangers, Washingtonu nebo Carolině, sám hráč, který pochází z provincie Ontario, chce jedině do Toronta.

Oba kluby už spolu jednali, ale vedení Flyers tento kontakt velmi brzy ukončilo. Kanadský klub totiž nabízel jen švédského legionáře Jonase Hoglunda, což se Philadelphii, která v roce 1992 získala Lindrose z Quebeku za šest kvalitních hráčů a 15 milionů dolarů, zdá být málo.

Flyers očividně spoléhají na to, že může licitovat o Lindrosovu cenu do té doby, než se ukáže, do jaké míry je hokejista skutečně zdravý. Pokud by se totiž potvrdilo, že šest otřesů během posledních dvou let zanechalo na útočníkově zdraví zásadní stopy, jeho cena by šla rapidně dolů. "Eric věří, že se do 13. března oba týmy na výměně domluví," uvedl Kirke.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze