Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bude dál hrát, nebo skončí? Sundin stále váhá

Mats Sundin - Mats Sundin se spoluhráči z Toronta oslavuje gól v přípravném zápase proti Montrealu. | foto: J.P. MoczulskiReuters

22 2008
Ani nabídka dvouleté smlouvy za dvacet milionů dolarů od Vancouveru ho zatím nezviklala. I když švédská média už o víkendu přinesla spekulaci, že se hokejový útočník Mats Sundin s týmem Canucks dohodl, není to podle sedmatřicetiletého hokejového centra pravda.

Urostlý centr novinářům řekl, že se stále ještě nerozhodl, zda se do NHL pro příští sezonu vůbec vrátí. "Rozhodnu se koncem července nebo začátkem srpna," uvedl.

Zdůraznil také, že by nechtěl jít ve stopách dalších veteránů Scotta Niedermayera či Teemu Selänneho, kteří v minulé sezoně naskočili až do rozehraného ročníku.

"Když se rozhodnu hrát, tak to bude celou sezonu. A chtěl bych u toho být již od začátku srpna," dodal Sundin.

Největšími uchazeči o služby sedmatřicetiletého útočníka jsou sice Vancouver a Montreal, ale sám hráč nevyřadil ze seznamu případných působišť ani Toronto, v němž hrál od sezony 1994/1995.

"Když se rozhodnu pokračovat, tak Maple Leafs určitě nejsou mimo hru," připustil Sundin pro deník Aftonbladet, přestože podle jeho slov není nabídka z Toronta zdaleka tak lukrativní jako ta z Vancouveru, znějící na 20 milionů dolarů za dva roky.

"Dali mi dobrou nabídku, přestože se neblíží té od Canucks. Byl jsem tam však třináct sezon a jsem tam jako doma. Dobrou nabídku mám i z Montrealu," vypočítal Sundin.

Nabídka Vancouveru však jednoznačně přebila všechny ostatní. "Když se člověk podívá jen na peníze, tak je ten kontrakt úplně samostatnou kapitolou. V mém věku to hodně zalichotí," přiznal Sundin.

Návrh smlouvy od vedení Kosatek evidentně zaskočil i ostříleného hokejistu. "Je to hodně neobvyklé, nabízet dvouletou smlouvu sedmatřicetiletému hráči. Ale já začnu o nabídkách opravdu přemýšlet až tehdy, když se rozhodnu, že budu hrát i v příští sezoně a budu mít dostatek energie ji na této úrovni zvládnout."

V případě, že by olympijský vítěz z Turína 2006 nakonec přece jen kývl Vancouveru, mohl by teoreticky v tomtéž městě v roce 2010 usilovat se švédskou reprezentací o obhajobu zlatých medailí. "Pochybuji, že ještě někdy nastoupím za Švédsko na olympiádě. Ale člověk by neměl nikdy říkat nikdy," uzavřel Sundin.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze