Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bude hokejový šampionát v Holešovicích?

15 2001
P r a h a - Šampionát bude. Ať už bude stát nová hokejová hala nebo ne, čeští hokejoví funkcionáři jsou rozhodnuti mistrovství světa v roce 2003 v Praze uspořádat. Vyplývá to ze zprávy, jíž zaslal předseda Českého hokejového svazu Karel Gut Mezinárodní hokejové federaci. Nebude-li hala stát na Hagiboru ani jinde, světový hokej by měla přivítat znovu holešovická hala na Výstavišti. Není ovšem vyloučeno, že za těchto podmínek by pořadatelství dostalo Lotyšsko.

O připravenosti České republiky se bude hovořit na zasedání předsednictva IIHF, které se uskuteční od soboty do pondělí ve španělské Malaze, a svaz na něm bude reprezentovat místopředseda mezinárodní federace Miroslav Šubrt. Ten bude v případě nutnosti kolegy v předsednictvu IIHF informovat, že kdyby nový stadión nebyl včas postaven, Česká republika udělá vše pro to, aby rekonstruovaná hala byla na nejvyšší úrovni.

Nová hala je však jednou z hlavních podmínek uspořádání šampionátu a Gut ji před rokem v Petrohradu, kdy bylo mistrovství České republice přiděleno, přislíbil splnit. Česká strana chce předejít možnosti, že by jí na kongresu IIHF, který se uskuteční v září ve švédském Malmö, bylo právo uspořádat šampionát odňato.

I nadále se o něj totiž uchází Lotyšsko, které před rokem souboj s Českou republikou prohrálo, a jehož zástupci při nedávné návštěvě delegace IIHF opět potvrdili, že jsou schopni novou halu postavit. Tamní iniciativa má navíc podporu i od státu a garanci osobně potvrdila i prezidentka Vaira Vikeová-Freibergaová.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze