Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bude Jágr v Praze? Pracuje se na tom

Jaromír Jágr - Český hokejista Jaromír Jágr, hvězda klubu NHL New York Rangers. | foto: Michal SváčekMF DNES

11 2008
Praha - Vyjede 4. a 5. října na led pražské 02 Areny, kde odstartuje příští ročník hokejové NHL, i Jaromír Jágr? "Byl bych zklamaný, kdyby to nevyšlo," prohlásil Glen Sather, generální manažer New York Rangers. Ten se v Praze objevil u příležitosti oficiální prezentace projektu NHL Premiere 2008.

Jágrovi po této sezoně končí v New Yorku smlouva a o jeho budoucnosti stále není jasno.

"O novém kontraktu zatím nejednáme, na to budeme mít dost času v létě. Ale věřím, že se dohodneme," prohlásil Sather, bělovlasý distingovaný muž, jeden z nejvlivnějších z celé NHL.

Byl byste smutný, kdyby Jágr odešel?
Byl bych naštvaný. Pořád je to výborný hráč, jeden z mála, kteří v NHL dokázali nastřílet šest set gólů a kteří mají šanci dostat se do Síně slávy. Navíc je to náš kapitán... Samozřejmě že bych byl zklamaný, kdybychom s ním nepodepsali novou smlouvu.

Co udělat, abyste ho udržel?
Vyhrát Stanley Cup. Chceme a potřebujeme mít svého kapitána v týmu. A jsem si jistý, že ho mít budeme.

Jak to, že jste si tak jistý?
Jaromír je můj blízký přítel, strávil jsem s ním hodně času. Respektuju jeho talent, inteligenci, charakter i smysl pro humor. Je to skvělý chlapík.

Už probíhají nějaká neoficiální jednání?
Ne, věřte mi, že opravdu ne. Jaromír má pořád možnost prodloužit si kontrakt sám, když dosáhne určitého počtu bodů. Uděláme návrh, který bude přijatelný pro obě strany. Máme na to ještě několik měsíců, snad se dohodneme.

Myslíte, že se Jágr letos trápí? Jeho čísla už nejsou taková, jaká bývala...
Ale pořád je to skvělý hráč. Pro tým je velice důležitý, touží vyhrát Stanley Cup. Myslím, že hraje velice dobře, má dobrou sezonu.

A už vám řekl, že chce v New Yorku zůstat?
Řekl mi, že by u nás rád ukončil kariéru. A že by v NHL nechtěl hrát za jiný tým. To jsou, myslím, dobré signály.

Udržíte i ostatní české hráče, aby mohli nastoupit v Praze?
Budeme se snažit, bylo by to dobré pro nás i pro vás. Ale když jednáte o nových smlouvách, všechno se může během chvilky úplně změnit. Zvlášť dnes, kdy jsme limitovaní platovým stropem. Už nemůžeme tolik kombinovat a mít v týmu každého, koho bychom chtěli. Jsem si ale jistý, že uděláme všechno pro to, abychom všechny Čechy udrželi.

Fanoušci, připravte si 2 až 13 tisíc

Hokejoví fanoušci, kteří budou chtít na vlastní oči vidět zápas NHL mezi New York Rangers a Tampou Bay Lightning, si musí připravit minimálně dva tisíce korun. "Náklady jsou vysoké, ale snažili jsme se, aby byly lístky přístupné všem," řekl Vladimír Šafařík z pořádající společnosti Česká sportovní a.s.

Už teď je jasné, že zdaleka ne všechna místa v pražské 02 Areně zaplní "obyčejní" lidé.

"Podle smlouvy musíme část lístků rezervovat klubům. I tak ale očekáváme, že jich do prodeje půjde zhruba polovina."

To znamená kolem osmi a půl tisíce. Maximální kapacita arény, v níž hraje Slavia, je 17 360 míst.

Vstupenky budou rozděleny do sedmi až osmi cenových kategorií, v té nejvyšší vyjde jedna na 7 990 korun. Movitější diváci se mohou těšit na luxus - takzvanou VIP vstupenku, která bude zahrnovat veškerý servis a přijde na 12 990.

"Takových bude ale málo," poznamenal Šafařík.

Vstupenky by měly jít do prodeje v průběhu dubna. "Zatím není všechno definitivně dojednané, ale počítáme, že přes terminály Sazky začneme prodávat od 10. do 20. dubna," uvedl zástupce společnosti Česká sportovní a.s.

Utkání, jež se odehrají 4. a 5. října, začínají v 18 hodin. A milovníky zámořské soutěže, kteří se nebudou moci dočkat zápasů, možná čeká milé překvapení. "Přemýšlíme o tom, že bychom prodávali lístky na jeden trénink," vysvětlil Šafařík.Najdete na iDNES.czmobilní verze