Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bude-li stávka, Malík půjde do Vítkovic

29 2004
Ostrava - Marek Malík vzal do náruče oba své syny a vykráčel s nimi na pódium. Tam převzal cenu pro nejlepšího hokejistu NHL v hodnocení plus/minus. Bývalý vítkovický obránce odehrál za Vancouver Canucks nejlepší sezonu v NHL. A nový reprezentační trenér Ivan Hlinka jej nominoval na Světový pohár. "Vůbec jsem to nečekal," přiznal Malík.

"Velmi mě to potěšilo," říká Marek Malík. "Je to pro mě velká pocta. V reprezentaci jsem nikdy nehrál, pana Hlinku jsem viděl dvakrát v životě. Netušil jsem, jestli mě zná. Určitě budu při své premiéře v dresu národního týmu nervózní, ale doufám, že mi to nebude svazovat ruce a nohy."

Obrovitý obránce byl také v hledáčku Slavomíra Lenera pro mistrovství světa. Hrát mohl, Vancouver v prvním kole neprošel přes Calgary. Ale Malík se do národního týmu nedostal.

"Hodinu po vyřazení jsem mluvil s trenérem Lenerem," vzpomíná Malík. "Sdělil mi, že by mě chtěl do mužstva. Já mu řekl, že nevím, zda mě pustí týmoví lékaři. Domluvili jsme se, že si rychle vyřídím výstupní zdravotní prohlídku a že se mi do dvou dnů ozve. Jenže už mi nezavolal a do novin řekl, že jsem se omluvil z důvodu zranění. To je lež. Nic takového jsem neřekl. S obličejovým krytem jsem hrát mohl, lékaři mi to dovolili."

Pokud se bude v NHL stávkovat, chtěl by hrát za Vítkovice. "Můj agent už byl v kontaktu s panem Černíkem, já jsem dnes náhodou mluvil s trenérem Svozilem. Zájem ze strany klubu prý je, takže se snad dohodneme."

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze