Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bude nová smlouva, nebo stávka?

2 2003
Toronto - V zámoří se rozbíhají jednání mezi hráči a vlastníky klubů NHL o podobě nové kolektivní smlouvy. Podmínky té stávající totiž vyprší už v září 2004, a pokud se obě strany neshodnou na podmínkách té nové, vstoupí hokejisté s velkou pravděpodobností příští rok do stávky.

Od začátku ledna proběhla již řada jednání mezi hráčskou asociací a vedením NHL, tentokrát se však poprvé do diskuse zapojili i zástupci majitelů a hráčů.

Podle útočníka Ottawy Senators Daniela Alfredssona obě strany předložily první návrhy. "Myslím, že toto první jednání za účasti hráčů a vlastníků pomohlo ke stanovení jasných východisek. Oni nám předložili své návrhy a my jsme jim sepsali naše požadavky," řekl Alfredsson.

Konkrétní podobu návrhů, o nichž se jednalo několik hodin, však žádná ze stran neodhalila. "Ještě je na tom hodně práce," vysvětlil výkonný ředitel hráčské asociace NHL Bob Goodenow.

Majitelé chtějí, aby jim nová kolektivní smlouva pomohla ke snížení nákladů. To by se mohlo uskutečnit například zavedením platového stropu, obvyklého v jiných amerických profesionálních soutěžích. Hokejistům se však podobné úvahy příliš nelíbí a v případě nutnosti jsou připraveni podobně jako v roce 1994
stávkovat.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze