Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bude šampionát v Česku i bez nové haly?

5 2003
Praha - Pokud přetrvají problémy s výstavbou haly pro mistrovství světa v ledním hokeji, rýsuje se prý možnost sehrát hokejový šampionát v roce 2004 v jiných městech. V úvahu prý připadají Pardubice, České Budějovice a Plzeň. Šéf hokejového svazu Karel Gut se zatím brání úvahám o krizových variantách. Navíc podle něj trvá podmínka mezinárodní hokejové federace, že nová hala musí být vybudována. Ředitel marketingové společnosti Teleaxis Miloš Broukal ovšem připustil, že vše může být jinak. "Pan Gut sice nechce něco takového oficiálně připustit, ale určité kroky už učiněny byly."

Gut chce s podobnými vyjádřeními počkat nejméně do ukončení jednání s vrchními představiteli státu o poskytnutí případné garance společnosti Sazka, nutné ke stavbě nové víceúčelové haly.

Ani v reakci na na prohlášení marketingového ředitele Mezinárodní federace ledního hokeje (IIHF) Kimma Leinonena, jenž uvedl, že si dovede představit šampionát v České republice i bez nové pražské haly.

Miloš Broukal, generální ředitel Teleaxisu, marketingového partnera svazu i šampionátu, však připustil, že již byly učiněny kroky k organizaci turnaje mimo hlavní město. "Pan Gut sice nechce něco takového oficiálně připustit, ale určité kroky už učiněny byly," prozradil Broukal ČTK.
 
Ale i pro Teleaxis zůstává nadále prioritou Praha, jako centrum celého mistrovství. "Ostatní varianty jsou z ekonomického hlediska méně výhodné. Z hlediska marketingu je nová hala potřebná. Přiláká diváky, vzhledem ke krásám Prahy i ze zahraničí, a zvýší cenu vstupenek," vypočítal ředitel Teleaxisu.

Ve hře údajně nejsou jen Pardubice, kde se na přelomu loňského roku odehrálo juniorské mistrovství světa. Rekonstrukcí prošly vloni i haly v Plzni a v Českých Budějovicích.
 
Předsedu hokejového svazu Guta zaskočilo Leinonenovo tvrzení v dnešním vydání MFDnes, v němž finský funkcionář uvedl, že "pokud by nová aréna nebyla včas připravena, mohlo by se hrát i v jiných městech". "Nevím, kde tyto informace získal, ale na všech předcházejících jednáních se o nové hale v metropoli mluvilo jako
o podmínce," podotkl Gut, jemuž dnes odpoledne neměnné stanovisko IIHF potvrdil v telefonickém rozhovoru i její šéf René Fasel.

"Praha a nová hala zůstávají podmínkou pořadatelství šampionátu," tlumočil stanovisko předsedy mezinárodní federace. "Tak to bylo dojednáno na kongresu a jen ten by to mohl změnit," domnívá se Gut. Nejvyšší schůzka federace, která je letos navíc volební, je naplánována na začátek června do Španělska.

Leinonenův výrok navíc podle Gutova mínění situaci spíše uškodil. "Chce nám pomoci, ale má to opačný efekt," tvrdí první muž českého hokeje.

O krizovém scénáři však stále nechce ani uvažovat. "Nic mě raději nenapadá. Ve čtvrtek máme s vládním zmocněncem schůzku s ministrem financí, rád bych je rovněž seznámil s výsledkem našeho rozhovoru s panem Faselem. Raději bych dva dny počkal, než se vše vysvětlí a vyjasní," bránil se hokejový šéf myšlenkám na
neplánované řešení.

Gut navíc ocenil vyjádření ministryně školství a tělovýchovy Petry Buzkové, která v úterý připustila, že si dovede představit, že by její ministerstvo za určitých okolností dalo Sazce potřebné záruky.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze