Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bude Sazka Arena znovu prázdná?

27 2004
Praha - Hokejová reprezentace v létě netáhne. Na Finsko nepřišlo v pondělí do Sazka Areny ani pět tisíc lidí, odrazují je procedury při vstupu do haly i ceny vstupenek. Den před utkáním se Švédy, týmem nabitým hvězdami ještě víc než mají Finové, bylo prodáno celkem 3800 vstupenek. Hrozí další ostudná návštěva?

Moderní hala s kapacitou přes 17 tisíc míst obsazená ani ne ze třetiny. Takový pohled na tribuny se v pondělí naskytl hokejovým hvězdám z NHL i návštěvníkům duelu Česko - Finsko.

A podobný obrázek hrozí i dnes, kdy národní tým přivítá Švédsko v čele se Sundinem, Alfredssonem nebo Lidströmem. Ještě ve čtvrtek zbývalo v prodeji přes dvanáct tisíc lístků v ceně 490 až 790 korun za kus.

Právě vysoké vstupné je zřejmě hlavním důvodem nezájmu diváků. Pokud se na hokej vydá třeba zamilovaný pár, za slušná místa dá přes patnáct set. A celá rodina? Třeba i tři tisíce. "Cena souvisí s náklady v Sazka Areně," tvrdí Mojmír Šatava ze společnosti Pro Hockey, dceřinné firmy svazu, která utkání pořádá.

"Uměli bychom udělat hokej i levněji, třeba v Budějovicích by byly lístky za dvě stovky. Ale vycházíme vstříc hokejistům, aby hráli na úzkém kluzišti. Nejde nám o zisk, ten jsme chtěli mít nulový," ujišťuje. "Chtěli jsme jen pokrýt náklady."

Jenže kvůli nezájmu diváků bude svaz ve ztrátě. "Ten rozdíl je asi čtyřicetiprocentní," říká Šatava. Pro jeho firmu to znamená ztráta několika milionů korun. Platila by v tomto případě rovnice poloviční cena = dvakrát tolik diváků?

"To je diskutabilní. Počítali jsme s tím, že i s těmito cenami přijde do Sazka Areny osm nebo deset tisíc diváků. Že je přiláká i moderní hala. Doba, kdy se hrálo na starých stadionech, už mizí. A ty nové prostě stojuí víc peněz," říká šéf Pro Hockeye. 

"Máme stejný problém jako všichni okolo. V Německu i ve Švédsku přišlo taky málo lidí." srovnává Šatava. "Přáteláky prostě netáhnou."

Enormní zájem zatím není ani o zápas Světového poháru s Německem, i když tady jsou na tom o něco lépe. "Máme prodány tak tři pětiny z celkového počtu," hlásí Jaroslav Stanko z agentury 10:15 Promotion, která dostala od NHL licenci k pořádání Světového poháru. "Nízkého prodeje lístků se nebojíme, přijede hodně Němců. Počítáme s tím, že hala bude plná aspoň z devadesáti procent."

Autor:


Témata: SP 2004, Sazka, Zisk
Najdete na iDNES.czmobilní verze