Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bude se ČP Cup hrát i za rok?

7 2003
Pardubice - Klesající návštěvy. To byl jeden z důvodů, proč se hokejový turnaj ČP Cup přesunul ze Zlína do Pardubic. Jenže v prostředí, kde je na extraligu každý zápas téměr plno, vidělo první i druhé utkání reprezentace okolo pěti tisíc fanoušků. Proč diváci nechodí na národní tým? Má turnaj v Česku budoucnost?

V Pardubicích chodí běžně na zápasy extraligy osmitisícová návštěva, klub už před novou sezonou prodal 2700 permanentních vstupenek. "A to je na české poměry vynikající číslo," tvrdí manažer Zbyněk Kusý. Proč tedy reprezentace netáhne?

"Venku je krásné počasí a v sobotu sehrál roli určitě i fotbal," vidí důvody nečekaně slabších návštěv na turnaji o pohár České pojišťovny kouč národního týmu Slavomír Lener.

"Ze Zlína jsme neodcházeli rádi, ale nebylo to chybou. Návštěvnost vzrostla, i když podle předprodeje jsme očekávali zhruba o 1500 lidí víc," uvedl ředitel turnaje Miloš Broukal.

"I v tomhle počtu jsou pardubičtí diváci skvělí. Hlavně, že jsou hluční, udělají atmosféru," prohlásil trenér po zápase s Finskem přesto, že na jeho svěřence diváci pískali. "I to chápu, já bych pískal taky."

Koncem roku vyprší smlouva s Českou pojišťovnou, která je genrálním partnerem pardubického turnaje. Za rok se navíc začátkem září bude konat Světový pohár za účasti nejlepších profesionálů z NHL. Má mezinárodní turnaj v Česku budoucnost?

"Je třeba najít jiného titulárního partnera, ale je tu zájem několika firem." říká Broukal. Podle něj existují pro sezonu 2004/2005 dvě varianty. Česká strana prosazuje obdobný scénář jako v roce 1996, tedy aby se konal jakýsi miniturnaj sestavený z exhibičních utkání se Švédskem a Finskem.

Akce by pak nebyla součástí Euro Hockey Tour, která by se omezila jen na turnaje ve Finsku, v Rusku a ve Švédsku. Hrálo by se ještě před zářijovým Světovým pohárem.

"Tenhle návrh ale odporuje tomu, co navrhuje NHL a její hráčská asociace NHLPA. Evropa by v takovém případě musela být jednotná," podotýká Broukal.

Druhou možností je sehrát turnaj až v dubnu roku 2OO5, těsně před mistrovstvím světa. "Pak by se ale hrály dva turnaje v jednom roce, navíc v dudnu a září, tedy poměrně krátce za sebou. Je otázka, zda by sponzoři byli schopni nějaké peníze schovat a v jednom roce je vydat dvakrát," míní Broukal z firmy Teleaxis, která už od nového roku zřejmě nebude partnerem hokejového svazu.

"Turnaj bude mít po deseti letech existence velmi pravděpodobně jiného organizátora. A můj soukromý názor je, že ani jedna ze dvou variant nemusí vyjít."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze