Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisté Budějovic dřeli ve Frymburku. Po tréninku byl za odměnu fotbal

PUK VYMĚNILI ZA MÍČ. Hokejisté Budějovic si na soustředění zahráli i fotbal. Na snímku vpředu nakopává balon Radek Prokeš. | foto: Petr Lundák, MF DNES

4 2016
Letní přípravu hokejistů Motoru doplnilo soustředění ve Frymburku. Hráči pod vedením koučů Stavjani a Štrby trénovali v přírodě i v tělocvičně. V úterý poprvé vyjedou na led.

Zvedali činky, skákali na švédskou bednu, přeskakovali překážky, běhali, jezdili na rotopedech, ale také hráli fotbal, kulečník nebo si chodili zaplavat do bazénu. Tradiční letní soustředění mají prvoligoví hokejisté českobudějovického Motoru za sebou. Z Frymburka na Krumlovsku se vrátili ve čtvrtek.

Den před odjezdem je čekalo náročné dopoledne. „Kluci, kdo chce, odpočine si a jednu sérii může vynechat. Po obědě to bude tvrdé,“ vzkazoval ve školní tělocvičně hráčům kouč Antonín Stavjaňa.

A co slíbil, dodržel. „Vysypeme je někde u Malšína a uděláme jim takovou cestu lesem a okolo Stezky korunami stromů se musejí vrátit na hotel. Něco na způsob crosscountry běhu,“ usmíval se nový trenér Motoru ještě v tělocvičně.

Ale i tam dal hokejistům spolu se svým asistentem Martinem Štrbou pořádně do těla. Na zemi leží papíry s čísly od jedničky po patnáctku. To jsou jednotlivá stanoviště takzvaného kruhového tréninku. Po několika vteřinách intenzivního cvičení hráč přistupuje k dalšímu cviku, kterým se posilují jiné partie. Hokejisté museli dělat kliky na míči, kroužit velkým závažím od činky okolo hlavy, vyskakovat na švédskou bednu anebo posilovat s hokejkou ověšenou závažím.

„Poslední kolo pojedeme na patnáct vteřin, prvních deset pojedete naplno a pak zvolníte. Tak jedem,“ odpískl další sérii Stavjaňův asistent Martin Štrba. „Pojď Sege, musíš rychlejc, pojď,“ hecoval vzápětí obránce Jakuba Suchánka, který má přezdívku Sege. Krátce po desáté dopoledne, hodinu po ostrém trénování, přišla odměna. Sálový fotbálek. V půl jedenácté trénink skončil, na hokejisty čekal oběd.

Fotogalerie

„Už mám všechny obličeje zmapované,“ chválil si během soustředění trenér Stavjaňa. Vedení Motoru chystalo lipenské soustředění jako jakýsi firemní teambuilding, tedy akci, na které by se celý kolektiv měl dobře poznat. „Zázemí tu máme skvělé, můžeme jít večer do sauny nebo do bazénu. Je tu ping-pong, kluci hodně využívají kulečník a hráli jsme i bowling, takže je dobře, že si spolu všichni večer sednou a nespěchá každý domů. Proto jsme také jeli k Lipnu, aby kluci v Budějovicích při trénincích nechytili ponorkovou nemoc nebo něco podobného,“ dodal hlavní kouč Motoru.

V následujícím týdnu už půjdou budějovičtí hokejisté na led. V úterý a ve čtvrtek je čekají první tréninky v Hokejovém centru Pouzar. „Právě při florbalu či basketbalu poznáme, jaký mají hráči cit pro hru a celkové myšlení. Na ledě už uvidím přesně, kdo jak bruslí, a budeme si pro sebe zužovat kádr,“ řekl Stavjaňa. Ve středu si ještě Motor zpestří letní přípravu fotbalem, od 18 hodin se hokejisté představí na hřišti týmu I. B třídy v Sedleci.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost


Najdete na iDNES.czmobilní verze