Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Budějovický Šulek: Válí za juniorku, hraje v první lize i studuje

Budějovický útočník Ondřej Šulek | foto: Petr Lundák, MF DNES

26 2016
Dnes od 17.30 hodin hostí hokejisté Českých Budějovic v Budvar aréně Kadaň. Do prvoligového zápasu naskočí i 19letý útočník Ondřej Šulek.

V 15 zápasech dal 17 gólů. Daří se mu nebývale a je také klíčovým hráčem juniorů budějovického Motoru. „Nejvíce se mi určitě povedl zápas proti Vítkovicím, kdy jsem dal pět gólů. Tam vyšlo úplně všechno,“ říká 19letý talentovaný útočník Ondřej Šulek.

I díky němu České Budějovice vedou po 16 kolech extraligovou tabulku. Přitom v posledních sezonách spíš bojovali o záchranu v nejvyšší juniorské soutěži.

Hrajete vaši životní sezonu?
Zatím ano. Všechno mi vychází a snad to bude pokračovat i nadále. Je pravda, když se s Honzou Bártou a Tomášem Vochozkou, se kterými hrajeme v lajně, před zápasem dobře vyspíme, tak nám góly opravdu jdou a hrajeme výborně.

V minulé sezoně juniorka bojovala v play-out o záchranu extraligy, teď naopak tabulku vedete. Čím si to vysvětlujete?
Vloni nám hned ze začátku sezony uteklo pár zápasů, kdy jsme nehráli dobře. Pak se to s námi vezlo. Naopak letos nám vyšla hned první utkání, vyhráli jsme jich šest za sebou a s tím přišel i větší klid a pohoda. I když nevítězíme o hodně gólů, vždycky o jeden, o dva. Možná i to nás dokáže povzbudit. Navíc nám letos skvěle chytá Jiří Patera.

Ve dvanáctém kole Motor ve Vítkovicích vyhrál 5:2 a všechny góly jste dal vy sám. To jste musel přispět hodně velkou částkou do týmové pokladny, ne?
Ještě po mně nikdo žádné peníze nechtěl. Naštěstí máme vypsané „pokuty“ jen za hattricky, takže budu platit jen za tři góly. (směje se)

Už jste tak úspěšný zápas stihl oslavit třeba se spoluhráči nebo i doma?
Na to právě taky nebyl ještě vůbec čas. Jak přecházím mezi juniorkou a áčkem (prvoligový tým Motoru), tak nemám moc času.

A jak si uděláte radost z tak povedeného utkání?
Zajdu si na náměstí do jedné restaurace na dobré jídlo. Mám rád těstoviny, anebo naopak pořádnou flákotu masa.

Z 15 zápasů jste získal 29 kanadských bodů. Máte v hlavě, kolik byste jich chtěl mít na konci sezony?
To ne. Sice své statistiky sleduji, ale spíš chci, abych bodoval pravidelně každý zápas.

Jaké jsou vaše cíle pro letošní sezonu?
Teď máme s juniorkou reprezentační přestávku a já jedu s devatenáctkou do Finska. Možná bych mohl pokukovat i po účasti v národním týmu do 20 let. Ale jinak mým hlavním cílem je se dostat nastálo do A-týmu Motoru.

A vaše celkové plány? Kam se chcete s hokejem dostat?
Do Českých Budějovic jsem přišel v osmé třídě a od té doby chci hrát jen za Motor. Mým hlavním snem je, abych také pomohl Budějovicím do extraligy, a hrát stabilně v A-týmu. Zatím tedy vůbec nemám žádné myšlenky na zahraničí.

I když juniorská extraliga je zatím ještě na začátku, už se se spoluhráči bavíte, jak vysoko byste v ní mohli skončit?
Občas probereme, že bychom mohli jít hodně nahoru. Kdy jindy než letos, ne?

Tým vede po Martinu Štrbovi nový trenér Luboš Rob. Jak se vám s ním spolupracuje?
Pan Rob se zatím spíš rozkoukává, nás hlavně trénuje pan Kupka. Ale až se do trénování dostane pořádně, bude hodně dobrý kouč. Když se nám nedaří, tak na nás umí zařvat pořádně oba dva.

V první lize jste si za Motor České Budějovice zahrál devět utkání. Od koho se učíte nejvíce?
Hodně koukám na Luboše Roba mladšího, jak mu to jde. Je jen o pár let starší než já. A pak sleduju první lajnu, Tomáš Nouza s Miloslavem Čermákem jsou hrozně šikovní hokejisté. Ale žádného speciálního učitele v áčku nemám.

Hrajete i trénujete s juniorským i seniorským týmem, jak stíháte školu?
Mám individuální plán. Studuji obor marketing a management v Kladně, protože pocházím z Vlašimi. Zatím mám na učení dost času. Ale teď mě čeká maturita, kterou chci zvládnout, protože to je v dnešní době naprostý základ.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze