Budějovice nastřílely Chomutovu pět gólů

9 2004
Praha - Pět gólů nastříleli budějovičtí hokejisté ve dvanáctém kole první ligy, jejich produktivitu odnesl Chomutov. Přitom na první trefu se čekalo až do dvaatřicáté minuty, kdy se trefil Musil. V dalším průběhu však už hosté skórovali na chomutovském ledě ještě čtyřikrát.

Chomutov - České Budějovice 0:5 (0:0, 0:2, 0:3)
Do poloviny utkání se hrál vyrovnaný hokej bez branek, přestože hosté měli dvakrát výhodu dlouhé dvojnásobné přesilovky.

Ve 32. minutě však lehká bekhendová střela Musila prošla domácímu brankáři Horčičkovi mezi betony a za další tři minuty Dvořák vrátil do sítě vyražený puk podruhé. Hosté pak převzali otěže zápasu do svých rukou a postupně přidali ještě tři branky.
Branky: 32. Musil, 35. Dvořák, 46. Kropáč, 53. Šimánek, 59. Mucha. Rozhodčí: Polák - Drobílek, Pacal. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 3100.

Olomouc - Ústí nad Labem 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
V úvodu utkání šli do vedení hosté díky brance Kudrny v přesilové hře. Domácí pak promarnili několik šancí a nevyužili ani 54 sekund dlouhou přesilovku pět na tři. Až ve druhé třetině se domácím podařilo vyrovnat Karným, tentokráte v úspěšné přesilovce pět na tři.

Ve třetí třetině zastavila ofenzívu Olomouce vyloučení a hráčům začaly chybět síly. Padesát devět sekund před koncem utkání se perfektně trefil ústecký Švík a rozhodl o vítězství hostů.
Branky: 24. Karný - 6. Kudrna, 60. Švík. Rozhodčí: Kubeš - Kis, Špringl. Vyloučení: 6:5, navíc Přeučil (Ústí) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 600.

Hradec Králové - Mladá Boleslav 5:3 (0:2, 2:1, 3:0)
Domácím se podařilo zvrátit nepříznivě se vyvíjející vývoj utkání. Východočeši v první části dvakrát inkasovali a hosté jim nakonec utekli až na tříbrankový rozdíl. Branka Fořta však Hradec vrátila do zápasu a třemi brankami v poslední části pak domácí
utkání otočili.
Branky: 34. a 45. Martinec, 25. Fořt, 46. Červenka, 59. Domin - 2. Kostourek, 13. Jaroš, 23. Nedorost. Rozhodčí: Horák - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 1005.

Beroun - Třebíč 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Hosté dali první gól po Žiškově dorážce, a přestože hned na počátku druhé třetiny Slížek vyrovnal, Třebíč šla v 27. minutě znovu do vedení.

Brankáře Pöpperleho překvapil střelou zpoza clonících hráčů Sobotka. Beroun pak měl místy až drtivou převahu, branku hostů zasypal sprškou střel, ale na remízu přesto nedosáhl. "Medvědi" tak už počtvrté za sebou prohráli 1:2.
Branky: 22. Slížek - 15. Žiška, 27. Sobotka. Rozhodčí: Machačný - Svoboda, Zítková. Vyloučení: 3:8, navíc Slížek (Beroun) 10 min. Bez využití. Diváci: 1000.

Opava - Kometa Brno 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Chvilkového zaváhání domácích před vlastní brankou využil v úvodu zápasu pohotově Černý. Pak už na dlouhé minuty kralovali oba brankáři, domácí Šlupina a brněnský Maláč. Kometa zvýšila na začátku třetí třetiny v přesilovce dvě sekundy poté, co se domácím vrátil na led čtvrtý hráč. Autorem gólu byl opět Černý. Opava se dostala do hry po přesné trefě Hebara, ale Kometa si už vítězství nedala vzít.
Branky: 52. Hebar - 6. a 42. Černý. Rozhodčí: Buksa - Záviský, Tuizal. Vyloučení: 8:7, navíc Appel a A. Lhotský (oba Brno) oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 240.

Ostrava - Písek 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)
Hokejisté Ostravy zvítězili ve dvanáctém kole první hokejové ligy 4:2 nad Pískem. Domácí Sareza po první třetině vedla už 3:1 zdálo se být rozhodnuto, ale déle než polovinu zápasu se oba soupeři tahali o výsledek. Nakonec se utkání rozhodlo až při závěrečné power play, když domácí dali čtvrtý gól do prázdné branky.
Branky: 10. Šebesta, 12. R. Procházka, 18. Gelačák, 60. Janeček - 4. Nouza, 22. Zika. Rozhodčí: Skoupý - Šimůnek, Vrdlovec. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 400.

Havířov - Kadaň 5:4 po prodloužení (1:1, 0:0, 3:3, 1:0)
Domácí měli dvě třetiny mírnou převahu, ale kvůli slabé koncovce si nedokázali vypracovat náskok a soupeř držel vyrovnaný stav 1:1. V divoké poslední třetině nejprve získal domácím vedení Kaděra, hosté ale dvěma brankami skóre opět otočili. Domácí stihli v hektickém závěru vyrovnat a v prodloužení trefil druhý bod po ideální Kaděrově nahrávce Říha.
Branky: 18. a 45. Kaděra, 58. a 62. Říha, 55. Volák - 8. Postl, 46. Stavenský, 51. Polanský, 56. Bednařík. Rozhodčí: Trombík - Brada, Hanzlík. Vyloučení: 5:6, navíc Staněk (Kadaň) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 618.