Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Budějovice ústecké plány nenaruší

27 2004
Ústí nad Labem - Hokejová extraliga se diví, když do ní přes baráž proklouzne celek z první ligy. Její zástupci však z toho, že Jihlava nedávno vyřídila České Budějovice, tak moc překvapeni nejsou. "Větší šok pro mě je, že z první ligy padá Prostějov, než že postoupila Jihlava. Já jí věřil," pronesl například předseda chomutovského klubu Pavel Beneš.

Alois Chlustina, manažer a trenér Kadaně, také s jihlavským úspěchem počítal. "První liga se totiž obrovsky zkvalitnila, není to žádná špatná soutěž. Vždyť za posledních šest let postoupily čtyři kluby," podal Chlustina důkaz.

V minulých šesti sezonách lidé po vyvedené baráži křepčili nadšením ve Znojmě, Liberci, Kladně a Jihlavě, které i jeden pokus nevyšel. Chomutov ztroskotal na Karlových Varech, i když se z tábora poražených ozývaly silné hlasy proti regulérnosti baráže.

Trenér Kýhos tehdy za kritiku rozhodčích nesměl tým vést, řídil ho vysílačkou z hlediště. Ústecký generální manažer David Šaffer se podivuje, že budějovický Budvar jako partner extraligy i tamního klubu nedokázal nejvyšší soutěž udržet.

"Já si myslel, že Jihlava potrápí Budějovice a ono bylo všechno jinak," podotkl Šaffer.
Dokolečka teď odpovídá na otázku, jak České Budějovice, ekonomicky silný klub s moderní arénou, ztíží ústecké postupové sny.

"Ve smyslu postupu nám to situaci nekomplikuje. V nadcházející sezoně taková úvaha není, řekli jsme, že chceme extraligu do dvou tří let, což trvá," prohlásil Šaffer. "S Budějovicemi bude soutěž ještě těžší. My jsme se letos vrátili na zem, ze spousty věcí se poučili. Nikdo nám nepomůže, pomůžeme si sami."

I v Chomutově tuší, jak silný sok v podobě jihočeského odpadlíka do soutěže přibyl. "S ohledem na tradici a zázemí si myslím, že nebudou hrát druhé housle," uvedl chomutovský ředitel Pavel Vosyka.

"Jestli hned postoupí? Radši bych tam viděl Chomutov. Ale to je ještě daleko, všichni si ještě lížou rány z letošní sezony." Chlustina z Kadaně však předvídá, že Budějovice stojí před náročným úkolem. "Cesta nahoru pro ně bude zarubaná," věští. "Mysleli si, že baráž bude procházka, a zjistili, že se tady taky hraje hokej."

Zrušit baráž a postupovat přímo, to navrhuje Šaffer. "Nechci být škodolibý, ale dobře Budějovicím tak. Ať si samy zkusí kolečko pádu a návratu," vzkázal šéf Ústí. "Bez baráže by vzniklo víc konkurenční prostředí i trh s hráči."

A co rozšířit extraligu, když jsou mužstva z první ligy tak kvalitní? "Cestou diplomacie teď neprorazíme. V červnu budou svazové volby, pokud přijdou noví lidé, je možné tuto myšlenku rozvinout," domnívá se Šaffer.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze