Spíš jako doma, říkal budějovický Ferebauer po výhře v Třebíči

Momentka z utkání Třebíč - České Budějovice | foto: Petr Lemberk, MAFRA

16 2013
První gól českobudějovických hokejistů po obrodě klubu a vstupu do první ligy vstřelil Jiří Ferebauer. Na zásah čekali fanoušci Motoru 82 minut a 44 vteřin. Doma tým v prvním kole podlehl Havlíčkovu Brodu 0:3, byť měl řadu šancí. Venku to bylo cenné vítězství, Třebíč Jihočechům podlehla 1:2.

Byla to o to cennější výhra, že hosté stav zápasu otočili. Po první třetině vedli domácí 1:0. Novák vyslal do brejku Ferebauera a sólový nájezd skončil povedeným blafákem na 1:1. Ferebauer u gólu co do bodování neskončil. Po přihrávce od Posmyka poslal puk na Vaniše a po jeho zakončení skončil puk v brance Třebíče - 1:2.

Posílení domácí začínali na ledě jednoho z velkých favoritů Olomouce. I Třebíč se počítá mezi elitu soutěže. Po prohře měla stejnou motivaci jako Českobudějovičtí. Ti budou ve středu od 17:30 hodin v Budvar aréně hostit poslední Šumperk.

Předprodej začne v úterý. "V Třebíči jsem hrál. Vím, že se tam hraje strašně špatně," řekl pro klubový web Jiří Ferebauer. Připomněl, že domácí umějí v úvodní třetině vyvinout veliký tlak a kdekdo neodolá.

Považoval si výkonu brankáře svého celku Halmošiho a velké podpory fanoušků. Ti měli čtyři dny před utkáním zajištěné tři plné autobusy a na stadionu byli slyšet. "Připadal jsem si spíš jako doma," řekl Ferebauer.

Podporu českobudějovickému klubu vyjádřili v úvodu extraligy i fanoušci Litvínova, Karlových Varů, Slavie, Sparty a dalších extraligových klubů. Měli v hledišti transparenty s hesly Hradec má licence, Motor má tradici! nebo Tradici si nekoupíte. Někde fandové na dálku Jihočechy povzbuzovali a skandovali Motor! Motor! Sympatie mají Jihočeši na své straně.