Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Budějovické hokejové šílenství: fandové naplní na zápas v Jihlavě vlak

Českobudějovičtí hokejoví fanoušci se radují z výhry. | foto: Marek PodhoraMF DNES

12 2014
Fanatici z jihu jsme, Motor naším klubem je. Takový pokřik z kotle zní každý zápas, když doma hraje českobudějovický Motor. Chorál hokejových fandů už dostává reálný obraz. „Fanatici“ z jihu totiž chystají jeden z největších výjezdů na venkovní zápas Motoru. V sobotu 3. ledna se chystají do Jihlavy stovky fanoušků.

Pořádající fanklub Motorfans po obrovském zájmu musel dokonce upustit od cesty autobusy, protože se tři týdny před zápasem zaplnil už osmý autobus. Fanoušci proto pojedou speciálním vlakem.

„České dráhy mají pro nás připravených pět vagonů, což je 440 míst, ale kapacita je neomezená. Zpět pojedeme také speciálem, protože jinak bychom se domů nedostali,“ říká předseda fanklubu Pavel Vágner s tím, že lidé se stále ještě hlásí.

Lednový výjezd do Jihlavy byl velkým tématem i v ochozech při středečním zápase Motoru s Mostem, který domácí vyhráli 5:1. „Tak co, pojedeš taky do Jihlavy?“ ptal se jeden z diváků kolegy vedle. O tom, že pojedou Motor podpořit stovky fanoušků, vědí i samotní hráči.

„Já jsem toho v hokeji s fanoušky zažil už opravdu hodně. Například v Mladé Boleslavi, když jsme byli v extralize poslední, tak měli s námi velkou trpělivost. Ale aby vyjelo tolik fanoušků na venkovní zápas v základní části první ligy, to jsem opravdu ještě nikde neviděl. Je to neuvěřitelné číslo, v Jihlavě budeme doma asi tedy my,“ usmívá se útočník Budějovic Tomáš Nouza.

V Jihlavě se na nájezd českobudějovických fandů kromě posílení pořadatelské služby zatím nepřipravují. „Sektor pro hosty máme vyhrazený standardně, vejde se sem pět set až šest set lidí, takže se neobáváme, že by se sem pár stovek fanoušků z Budějovic nevešlo. Vešli se k nám i fandové brněnské Komety, kterých ještě v extralize přijelo na dva a půl tisíce,“ dodává pracovník marketingu jihlavského klubu Zdeněk Drla.

Ve čtvrtek bylo na internetových stránkách motorfans.cz přihlášeno 420 lidí. Pro nečleny fanklubu stojí akce 300 korun. Za to výjezdníci dostanou lístek na vlak, vstupenku na zápas a jako bonus zimní čepici.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze