Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Budějovický Bělohlav: Kádr postavíme na Kotalíkovi, Kotrlovi a mladých

Jihočeský odchovanec Radek Bělohlav v dobách kdy válel za Kladno. Teď se pokusí z pozice generálního manažera zachránit budějovický hokej. | foto: Profimedia.cz

25 2013
Byl hlavním lídrem skupiny slavných odchovanců, kteří toužili převzít do rukou hokej v Českých Budějovicích. Podařilo se a nyní je i na Radku Bělohlavovi, jak se všechno bude vyvíjet dál.

"První krok máme za sebou - město nám propůjčí halu. A v pátek podepíšeme smlouvu k převodu prvoligového licence z Mostu na nově založenou společnost CB hokej 2013," říká Bělohlav.

Kdo za ní stojí a kdo ji bude podporovat?
Jsme čtyři společníci. Jsem jednatel a dále jsou ve společnosti Stanislav Bednařík, Roman Turek a Petr Sailer. Za námi stojí skupina lidí, kteří nám pomůžou s nákupem licence. Jsou to všichni odchovanci budějovického hokeje, kteří buď působí v NHL, KHL, nebo tam dříve působili.

Neprojevujete emoce. Máte radost z podpory na radnici?
Raduju se z toho. Jsem jen unavený, protože je to dlouhé. Teprve v této chvíli pro nás práce začíná.

Co vás čeká? Co bude největší problém?
Pro nás je první na řadě dojednat spolupráci s občanským sdružením. Na to navazuje kádr a dále jednání s partnery, která už začala. Ale musíme jednat dál. Musíme se dohodnout s městem na podmínkách pronájmu haly. Hlavně si zamluvit ledy. A začít co nejdříve s přípravou na sezonu. Například dohadovat přípravné zápasy, což bude hodně těžké. V první řadě se musíme dohodnout s občanským sdružením, od kterého se odvíjí kádr. Děláme všechno pro to, abychom dělali hokej pro mládež a mohli jsme spolupracovat s mládeží. Bude to lepší, než kdybychom tady postavili tým z hráčů, kteří s Jihočeským krajem nemají nic společného.

Už máte představu, kdo za tým bude hrát?
Základní kámen našeho týmu tvoří Aleš Kotalík. Na to navazuje vytvoření osy týmu. Oslovili jsme starší hráče, kteří budou tvořit páteř mužstva. Jsme dohodnutí na spolupráci s Antonínem Melkou a Jindřichem Kotrlou z Kladna. Ale základ našeho mužstva tvoří hráči z občanského sdružení a hlavně mladí hráči.

Jak se bude klub jmenovat?
Rádi bychom navázali na občanské sdružení. I když se naše firma jmenuje jinak, byli bychom rádi, aby se klub jmenoval HC České Budějovice.

Vy budete trenérem?
To nevím. Záleží na tom, jestli na to bude čas.

Jednali jste se Zdeňkem Blažkem z občanského sdružení?
Ne, s panem Blažkem jsme se ještě nesešli. Zatím jsme se sešli se dvěma členy správní rady, panem Ratajem a panem Havlátkem. Mohli jsme začít jednat až v době, kdy jsme měli zaregistrovanou firmu na soudu. A tu jsme zaregistrovali tento týden v úterý. Hned následovaly schůzky.

S kým jste dál jednali?
Se zmíněnými členy občanského sdružení. Pak hlavně přišli na řadu naši noví partneři kvůli financím. Potřebujeme vidět na peníze do začátku, abychom obvolávali hráče a mohli náklady ufinancovat.

Máte nějaký příslib peněz?
Máme příslib od spousty partnerů. Seznam dostala rada města. Naším hlavním partnerem po celou dobu jednání byl Budějovický Budvar. O všech našich jednáních věděl. Od toho se odvíjejí další partneři.

Jsou to všechno partneři, kteří dosud hokej ve městě podporovali? S kým dál chcete jednat?
Někteří ano, ale spousta je nových. Po Budvaru následujou další tři hlavní jednání. Jsou to Madeta, rádi bychom mluvili s Gamex Group a s ČEZem. Předjednávali jsme tam schůzku a doufáme, že to klapne.

Když odstoupil Jaroslav David, zůstal jste u toho skoro sám. Bylo to těžké?
Chápu, že když odešel pan David, tak hráči z NHL a KHL ztratili garanta, důvěryhodného partnera, který tady snahu kolem hokeje dotáhne do konce. Nemají na to čas ani prostor jednání rozjet. Takže jsme se dohodli tady, dali jsme hlavu do oprátky a šli jsme do toho. Zaštítil jsem první jednání a rozjeli jsme to.

Moc jste o tom nemluvili. Proč?
Bylo to z jednoho důvodu: nemělo cenu něco vyhlašovat do médií, když jsme si licenci pořídili v pondělí a společnost byla na soudě zaregistrována druhý den. Nebylo co říkat.

Musíte připravit zázemí.
Chceme, aby tým měl podmínky jako v extralize. Musíme upravit prostory kolem šaten, všechno dole. Všechno musíme zaplatit. Co se týká marketingu a obchodního oddělení, to je otázka dalších dnů. Proto jsme ještě neuváděli, jaký tým bude v kancelářích.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze