Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Budějovický Kuchejda: Když dostaneme šest gólů, těžko jich osm dáme

David Kuchejda se raduje z gólu Českých Budějovic. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

19 2014
Po čtvrtečním dopoledním tréninku nebylo hokejistům budějovického Motoru do smíchu. Odcházeli z šatny zamyšlení a bez tradičních vtípků. Špatný začátek sezony, ve kterém si Motor uhrál jen tři body, trápí také útočníka Davida Kuchejdu.

Jak je možné, že v lize hrajete úplně jiný hokej než v přátelských zápasech?
Ohledně fyzičky, natrénování je to všechno dobré. Ale nás hrozně sráží dolů chyby jednotlivců. Za to jsme trestaní.

Nedochází tedy v šatně kvůli špatné hře ke sporům mezi hráči?
To nejde, to by byl začátek konce. Samozřejmě, že si o chybách řekneme, ukážeme, ale nebudeme si přece sprostě nadávat. Musíme situaci vyřešit v klidu a hlavně zlepšit hru.

Jste tedy v mistrovských utkáních nervóznější než v létě v přípravě?
V přípravě nejde o body, stoprocentně pak hrajete bez větších nervů. Když se prohraje, tak vás to sice zamrzí, ale není to nic tragického. Je možné, že někteří naši kluci tlaky ostrých zápasů nezvládají a hrají ve větším stresu. Opravdu se v lize hraje úplně jinak.

Nepanuje v týmu už špatná nálada, nebo dokonce nějaká revolta proti trenérům?
Jsme trošku v šoku. V létě se nám docela dařilo, teď se naše hra tak rychle otočila. Nyní se teprve ukáže, jaký jsme tým. Určitě v kabině nepanuje blbá nálada a proti trenérům nejsme už vůbec. To my hrajeme na ledě, nikdo jiný to za nás nevyžehlí. Naopak, teď držíme více pohromadě a za ty tři prohry si můžeme jenom sami.

Přece jen, nevybavuje se vám minulá sezona, kdy jste se na play-off dotahovali na poslední chvíli?
Opravdu nevím. Musíme ale přestat dostávat tolik gólů, to je první věc. Věřím, že dopředu máme silný útok a nějaký gól vždycky dáme. Jenže když každý zápas dostaneme pět nebo šest branek, těžko jich sami dáme osm.

Takže vám hoří obrana?
To není jen o obráncích. Když se my útočníci vykašleme na vracení, tak si obránci mohou vzadu dělat co chtějí, ale soupeř je prostě přejede. Musíme to hrát odzadu, všichni si pomáhat. Útočníci obráncům a beci brankářům. Když se nebudeme vracet, logicky budeme každý zápas dostávat pět, šest, sedm gólů.

V sobotu přijede Kladno, silný tým, favorit celé soutěže. Bude se vám proti němu hrát o něco lépe než například proti tradičním prvoligovým celkům?
Bude to těžký zápas. Musíme to brát ale pozitivně, porazíme Kladno a hned se nálada zlepší. Máme i velkou zodpovědnost vůči fanouškům, musíme jim udělat v sobotu radost výhrou. Já tomu věřím, máme dobrý tým, který může hrát nahoře. Vím, že to teď není dobré, ale letošní sezona rozhodně nebude stejná jako minulá.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze