Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Budějovický Stavjaňa: V Třebíči jsme hráli nervózně, to mě zklamalo

Antonín Stavjaňa | foto: Marek Podhora, MAFRA

14 2016
Určitě si start v Budějovicích představoval jinak. Kouč hokejistů budějovického Motoru Antonín Stavjaňa musí už po dvou odehraných zápasech řešit, co zlepšit. Jeden z největších adeptů na postup má nula bodů a je předposlední. Ani dosud předváděná hra se trenérům příliš nezamlouvá.

Slavia - Motor 5:3.

Třebíč - Motor 3:2.

Hokejistům prvoligových Českých Budějovic začátek sezony nevychází. Špatnou bilanci chtějí ukončit ve středu. Od 17.30 hodin začíná utkání s Mostem, první zápas v novém ročníku před domácím publikem.

Už se těšíte na svůj první ligový zápas v Budvar aréně?
Samozřejmě, že ano. Hlavně je to úměrné tomu, před jakou dobou jsme doma hráli v přípravě naposledy. Osobně mám raději, když se zápasy hrají v pravidelném rytmu třeba obden. Ale i tak věřím, že na první domácí utkání se těší i hráči a spraví si chuť.

Mluvíte o spravení si chutí, první dva zápasy vám nevyšly.
Na Slavii byl výsledek špatný, ale herně to špatné zase nebylo. Ale v Třebíči byl herní projev týmu pro nás zklamáním. Jako jeden z cílů jsme si řekli, že chceme zlepšit naši hru na ledech soupeřů a předvádět daleko aktivnější hokej. V Třebíči tam bylo příliš mnoho nervozity.

Čím si to vysvětlujete? Vždyť Motor má zkušené hráče, kteří by neměli být na začátku sezony nervózní.
Ptáme se jich, hledáme příčiny a zjišťujeme, proč mají na začátku nepohodu. Za tím ale v týmu žádné konkrétní problémy nejsou, takže to může být spíš souběhem různých vlivů. Určitě potřebujeme, aby se zlepšil týmový výkon, abychom někdy výsledek ubojovali, a pak věřím, že pohoda přijde sama. Ale zápas v Třebíči byl takový, kde k tomu hráči prostor měli.

Může ta nepohoda pramenit i z toho, že jste změnili systém hry, na který si hráči pořád ještě zvykají?
Hráči na takové úrovni by měli bez problémů zvládat změny ve hře. Systém se navíc mnohdy může měnit i během zápasů, musíme reagovat i na hru soupeře. Když už jste ale ve vyložené šanci a nedáte gól, tak to není chyba systému, je to především o pohotovosti.

Jak jste zatím spokojený s novými hráči v mužstvu?
Na hodnocení je hodně brzo, máme za sebou dva ostré zápasy. Nechme si ještě čas sedmi, osmi utkání na větší celkovou bilanci. Výkony družstva nejsou ještě ustálené, byly tam výkyvy, proto bych teď nerad dělal větší závěry. A pokud dokážeme udržet stejnou formu šest, sedm zápasů, už můžeme mluvit o konkrétnějších věcech.

Přesto, máte po dvou utkáních z něčeho radost?
Já mám tady v popisu práce být spíš nespokojený. (směje se)

Bude se sestava na utkání s Mostem lišit oproti té na Slavii?
Máme tam určitý posun. K dispozici už bude třeba Tomáš Nouza, který byl nemocný. I jeho využijeme, stejně tak byl mimo sestavu Lukáš Zíb a také on by měl být v pořádku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze