Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Budeme lepší než letos, slibuje šéf Komety

3 2006
Brno - Kapitola 2005/2006 je od středy uzavřena, už ve čtvrtek však hokejová Kometa Brno začala psát další. Její sága o velké pouti z ponížení za slávou má teprve vrcholit. Ve středu Brňané zklamaně opustili play-off první ligy. Mnohem důležitější štreku do extraligy ale právě našlápli.
"Poděkovali jsme hráčům za odvedenou práci v celé sezoně. Bylo to trochu smutné, ale život jde dál. A my pracujeme také dál," říká šéf Komety Libor Zábranský.
 
Jak hodnotíte uplynulý ročník?
Deset dvanáct let tady taková sezona nebyla, alespoň co se týče počtu diváků. Nebál bych se říct, že to byl průlomový rok. Brno najednou vnímá, že by Kometa opravdu po dlouhé době mohla naplnit svoje cíle. Můžu to hodnotit jenom pozitivně.
 
Nezkazilo vám dojem ani nepovedené play-off?
Když jsme loni v květnu horkou jehlou skládali mužstvo, tak jsme ve 4. místo ani nedoufali. V play-off nás bohužel postihly nemoci a zranění, na posily na poslední chvíli nebyl rozpočet. Ale věřím, že jednou bude. Třeba už příští sezonu.
 
Už je pro vás tématem číslo jedna?
Určitě, už s manažerem Medlíkem máme celý den telefon na uchu a sháníme hráče. Příslib do budoucna tu je, ale potřebujeme posílit. Kostra je dobrá, teď je třeba k ní přidat svaly.
 
Čekají se od vás další kroky vzhůru. Jaký cíl si Kometa klade pro příští sezonu?
Chceme být co nejvýš. Klíčoví hráči by měli zůstat, teď musíme sehnat pětku zkušených hráčů, co nás posunou zase dál. Je ale předčasné říkat: Příští rok se těšte na baráž. Držíme se toho, co jsme vyhlásili před sezonou. Do tří let hrát o extraligu.
 
Věříte, že jste k ní nastoupili správnou cestu?
Rozhodně. Vemte si jen sloučení s Ytongem, to historie nepamatuje. To jsme ani jeden ještě nebyli na světě, když už tady byla nesmyslná rivalita mezi Ingstavem a Zetorem. Udělalo se strašně moc mravenčí práce a teď, pokud nám město pomůže, to bude zas jednodušší. A třeba náš cíl naplníme dřív než za tři roky.
 
Pomoc města označujete za klíčovou, nedávno vám přidělilo dotaci dvou milionů. Je to pro vás důležitý impuls?
Pokud se k tomu zastupitelé takto postavili, tak je to pro brněnský hokej jenom dobře. Teď je ta pomoc dvoumilionová, ale pokud by vytvořili delší koncepci, pak by už to byla hodně výrazná pomoc. Jsme v dobré rovině, ale zároveň to chce víc. Výraznější vstup do orgánů.
 
Pak se vám podaří navýšit rozpočet?
Pokud budeme chtít sehnat kvalitní hráče, tak musíme rozpočet navýšit. Nemohu předbíhat, zda se nám to povede. Ale určitě to bude lepší než letos.
Autor:


Mistrovství světa v hokeji 2018

Od 4. do 20. května v Dánsku

Skupina A (Kodaň): Rusko, Švédsko, Česká republika, Švýcarsko, Bělorusko, Slovensko, Francie, Rakousko.

Skupina B (Herning): Kanada, Finsko, USA, Německo, Norsko, Lotyšsko, Dánsko, Jižní Korea.

Kompletní program hokejového turnaje ZDENejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze