Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Budoucí šéf Chomutova: Kýhos zůstane

25 2004
Chomutov - Ještě ani nenastoupil do funkce, a už si zapsal první úspěch: Milan Vacke, od dubna nový generální manažer chomutovského hokejového klubu, se dohodl s trenérem Vladimírem Kýhosem, že bude pokračovat. Na Kýhose prvoligový klub uplatnil opci, ale fanoušky uctívaný trenér chtěl znát další ambice Chomutova a také záruku, že se letošní potíže s dluhy vůči hráčům nebudou opakovat.

Kýhos ve steřdu nebyl k zastižení, měl vypnutý mobilní telefon. V rozhovoru na klubovém webu však už minulý týden prohlásil, že by rád zůstal. „Chomutov je pro mě srdcová záležitost, rád bych tady něco dokázal,“ vzkázal příznivcům bílo-modrých barev.

Trenér Kýhos v letošní sezoně dovedl mužstvo do semifinále play-off, v němž ztroskotalo na Jihlavě. Ta postoupila do extraligy na úkor Českých Budějovic.

Vacke je v hokejovém prostředí známou osobou. V Klášterci vybudoval fungující klub, který pravidelně bojoval ve špičce druhé ligy. „Právě proto, že dosahoval dobrých výsledků v manažerské i sportovní činnosti, jsme ho oslovili,“ sdělil předseda klubu Pavel Beneš, proč zřídil novou funkci.

Nad nabídkou ze sousedního Chomutova se ovšem Vacke rozmýšlel nezvykle dlouhý čas. „Asi rok,“ překvapil. Co ho nakonec přesvědčilo, aby kývl? „Že budu zodpovídat za chod celého klubu, to byla moje podmínka. Dělat jen něco z toho se mi nechtělo. Příchod do chomutovského hokeje beru jako profesní výzvu,“ vyznal se.

Kádr už Vacke skládá ve spolupráci s trenéry. „Mužstvo se tvoří, do 10. dubna bude z pětadevadesáti procent jasné. Řada věcí je rozdělaných, proto je předčasné nějaká jména zveřejňovat,“ prohlásil.

Nový generální manažer se po nástupu do funkce bude také zajímat o petici, kterou chystají fanoušci. Na internetové stránce www.hokej.info/petice zveřejnili obsah její pracovní verze. Adresovaná bude vedení města, aby zvýšilo dotaci do KLH Chomutov.

Autoři petice si přejí, aby dotace z městské poklady do hokejového klubu byla minimálně dvojnásobná oproti současným 3,5 milionům korun. Argumentují daty o výraznější podpoře radnic v jiných městech, například Ústí či Mladé Boleslavi.

„Jděte do toho! I když návštěvy by mohly být vyšší, je hokej pořád nejnavštěvovanější sport ve městě,“ dodal trenér Kýhos odvahu a přál si, aby se i pro lidi na radnici stal hokej „srdcovou“ záležitostí.

„Nesmírně si vážím počtu fanoušků, kteří chodili na hokej, i jejich kultury,“ prohlásil Vacke. „V rámci letní přípravy chystám s příznivci schůzku, na které se chci dozvědět o petici z jejich úst. Až pak se k ní můžu vyjádřit.“

Autoři:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze