Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Budoucnost hokeje v Třebíči je nejistá

Jihlava - Třebíč - Momentka z derby Dukla Jihlava - Horácká Slavia Třebíč. | foto: Václav Hubata-VacekMF DNES

10 2008
Třebíč - Nad třebíčským hokejem je v poslední době permanentně zataženo. Vedení Horácké Slavie si stěžuje na nedostatek financí a navíc nemá vyřešenou otázku trenérů u prvoligového A-týmu. V pondělí se rozhodl odejít do konkurenční Jihlavy asistent hlavního kouče Roman Mejzlík.

"Tak trochu jsem s tím počítal. Z vlastní zkušenosti totiž vím, že když někam dojíždíte za prací několik let, prostě vás to začne čím dál tím víc táhnout domů," uznal důvody Mejzlíkova rozhodnutí sportovní manažer klubu Kamil Pokorný. "Za to, co pro Třebíč v posledních sezonách udělal, můžeme Romanovi je poděkovat," přispěchal s dodatkem.

To ale kritickou situaci na trenérském postu nikterak neřeší. V současné době nemá Horácká Slavia ani jednoho kouče k prvoligovému A-mužstvu. "Řešíme to, ale konkrétní jména vám zatím říct nemůžu. Snad někdy příští týden," krčil rameny šéf sportovní sekce klubu, který se na konci letošní sezony ujal role hlavního kouče sám. Zda v ní bude pokračovat i na začátku přípravy ale není jisté. "Je to jedna z variant, ovšem hledáme spíš jiné," přiznal.

Vzhledem k nestabilnímu finančnímu zázemí a vleklým potížím, které se objevují v Horácké Slavii pravidelně už několik let, se každopádně budou trenéři shánět hodně těžko. Nebo snad ne? "To si nemyslím. Trenéři jsou a byli by i ochotni sem do Třebíče přijít. Jenže my bychom jim chtěli garantovat kvalitní kádr a to bez peněz prostě nejde," kroutil zamítavě hlavou Pokorný. "Už nechceme zažít to, co se dělo letos, kdy jsme unikli bojům o záchranu na poslední chvíli," doplnil.

Další jednání o tom, zda bude město podporovat hokej ve městě více, jsou prý na programu 17. dubna. "Zůstávám optimistou. Já si prostě nedovedu představit, že by se někdo podepsal pod to, že Třebíč ztratí první hokejovou ligu. To by bylo špatné," poslal vzkaz radním sportovní manažer Horácké Slavie.

Navíc musel třebíčský klub začátkem týdne polknout další hořkou pilulku. Kromě trenéra ztratil také jednoho z nejproduktivnějších hráčů Davida Dolníčka. Devětadvacetiletý útočník dal rovněž přednost Dukle Jihlava. "Ano, dohodl se s ní, ale je tady ještě otázka vyrovnání. Jihlava nám bude muset zaplatit, nebo poslat hráčskou náhradu," oznámil Pokorný. "David patřil k pilířům kádru, takže je jasné, že jeho odchod je pro klub ztrátou. Ale mě hlavně mrzí to, že odešel Třebíčák," povzdechl si.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze