Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Berounští Medvědi na rozcestí. Kdo bude šéf po pádu?

CHVILKA SLÁVY. Lukáš Kužel si svou brankářskou chvilku užil. Otázkou je, zda spíš nešlo o degradaci soutěže. | foto:  Petr Topič, MAFRA

6 2014
Kdo nakrmí Medvědy? S využitím lehké nadsázky lze říct, že to je momentálně nejdůležitější otázka, na kterou čeká hokejový Beroun. Klub na jaře po 21 letech ztratil první ligu a zatím není jasné, pod vedením kterých lidí se v nadcházející sezoně pokusí o rychlý návrat.

Rozhodovat bude občanské sdružení Berounští Medvědi, které primárně zaštiťuje hokejovou mládež, ale zároveň je vlastníkem licence pro soutěž dospělých a v posledních letech ji propůjčovalo jiným subjektům. Nyní tedy nabízí druholigovou licenci.

"Druholigovou přihlášku už jsme podali a do začátku soutěže můžeme vybrat spolupracující organizaci, která zabezpečí chod A mužstva," řekl předseda občanského sdružení Viktor Burkert. Variantu, že by dospělému týmu šéfovalo přímo občanské sdružení, nevidí pravděpodobně. Však se hlásí zájemci! Burkert potvrdil informaci MF DNES, že o pokračování v čele A týmu projevila zájem skupina okolo generálního manažera Jakuba Kříže, který je podepsaný pod jarním sestupem.

Jeho soupeřem v boji o vládu nad berounským dospělým hokejem jsou paradoxně i Křížovi nedávní podřízení. Druhá skupina zájemců se totiž formuje okolo Petra Nováka a Karla Manharta, kteří trénovali tým ve větší části minulé sezony. "A ještě existuje třetí skupina, která zvažuje, jestli by se jí vyplatilo angažovat v Berouně. Jde o lidi se zkušenostmi s vrcholovým hokejem, ale zatím nemohu prozradit, o koho jde," poznamenal Burkert.

Kdo vyhraje? "Kritéria jsou nastavená tak, aby spolupracující organizace zabezpečila řádný chod klubu ve 2. lize. Chceme být v tomto směru aktivnější, poslední sezona je pro nás vážným varováním," naráží Burkert na nedůstojný pád do druhé ligy. Medvědům v závěru jarní baráže například chyběl brankář. Sestupový stín proto zřejmě ztíží vyjednávací podmínky skupině okolo generálního manažera Kříže. "Když před dvěma lety nastupovala, už tenkrát občanské sdružení tvrdilo, že tito lidé nejsou stoprocentní zárukou fungování. Ale někteří činovníci města za tuto skupinu dost lobbovali," prozradil Burkert. MF DNES se Kříže pokusila kontaktovat, ale ve čtvrtek odpoledne nezvedal telefon.

Z oficiálních zájemců tak zbývají trenéři Novák s Manhartem. "Po roce práce jsme se snažili za sebou nechat nějakou stopu. A ta, kterou jsme tam nechali, nás neuspokojuje. Spadnout do druhé ligy není sranda. A teď nechci hodnotit, jaké jsme tam měli podmínky pro práci a že hráči nastupovali s hokejkami pro amatéry," poznamenal Manhart.

Občanské sdružení plánuje rozhodnout nejpozději do konce června. "Čas nás netlačí," tvrdí Burkert. Zájemce Manhart by chtěl mít jasno co nejdříve. "Přicházíme o suchou přípravu," namítá.Najdete na iDNES.czmobilní verze