Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Buďte rádi, že mě máte, říká spoluhráčům Kolafa

Kladno - České Budějovice: (zleva) Kolafa, Gulaš, Orct - Kladenský hokejista Tomáš Kolafa v souboji s budějovickým Milanem Gulašem před brankou svého gólmana Zdeňka Orcta. | foto: Radek CihlaMF DNES

28 2008
Mladá Boleslav - Hodně neobvyklou sezonu prožívá hokejový obránce Tomáš Kolafa. Začátek ročníku 2007/2008 strávil v Mladé Boleslavi, poté odešel na hostování do Třebíče, v lednu následovala Jihlava a po necelém měsíci zamířil zpátky do středočeského klubu. Díky tomu si může v těchto dnech zahrát finále druhé nejvyšší domácí soutěže.

„První zápas jsem sledoval jen ze střídačky, ale druhý den ráno jsem se dozvěděl, že k tomu dalšímu už nastoupím,“ usmíval se čtyřiadvacetiletý bek.

Na led naskočil díky tomu, že si extraligové České Budějovice stáhly pro utkání v Karlových Varech Petra Macháčka. A nezklamal. Svým výkonem pomohl Boleslavi k výhře 4:1.

„Na to, že jsem před tím čtrnáct dnů jen trénoval, to zase nebylo tak špatný,“ culil se Kolafa.

Krom toho, že stihne během jedné sezony vystřídat klidně i tři týmy, se může odchovanec kladenského hokeje pochlubit ještě jednou atypickou vizitkou. Jeho přítomnost v kádru by totiž mohly mančafty s klidem uplatňovat jako vstupenku do úspěšné bitvy o extraligu. Během své dosavadní kariéry si „barážový žolík“ vychutnával postup s Kladnem, Jihlavou a loni také s Ústím nad Labem.

„Občas na to v kabině přijde řeč. Proto jim říkám, ať jsou rádi, že mě tady mají,“ prohodil směrem k procházejícím spoluhráčům dobře naladěný boleslavský hokejista.

Možná si ho Středočeši stáhli poslední den přestupního termínu právě proto, že týmům obvykle nosí štěstí. „Tak to nevím, to byste se museli zeptat jinde,“ krčil rameny.

Boleslav vede ve finálové sérii 2:0 na zápasy a od vytoužené baráže ji dělí dvě vítězství. „Jsme samozřejmě rádi, že se nám podařilo vyhrát oba domácí zápasy. Hodně na to spoléháme, stejně jako v semifinále s Brnem,“ přiznal Kolafa.

„V Chomutově se moc často nevyhrává, takže dvě vítězství nám určitě dodají klid. Pokud bychom tam o víkendu alespoň jeden souboj zvládli, bylo by to super,“ dodal. 

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze