Buffalo po dvanácti zápasech konečně vyhrálo

• 4
Buffalo - Hokejový tým Buffalo Sabres porazil dnes v noci Columbus Blue Jackets 5:4 a poprvé po dvanácti zápasech odcházel z ledu se vztyčenými hlavami. Na vítězství čekali více jak měsíc. Pokud by s Columbusem prohráli nebo remizovali, vytvořili by tak nový klubový rekord, nevyhrát třináctkrát v řadě za sebou se jim ve dvaadvacetileté historii ještě nepodařilo. Jednu z branek Sabres vstřelil také Václav Varaďa, na straně Blue Jackets jednou úspěšně zakončoval David Výborný.

Utkání bylo kvůli výpadku proudu o několik minut zpožděno. "Někdo prostě nechce, abychom vyhráli," vzpoměl si trenér Lindy Ruff, co mu problesklo hlavou, když světla v HSBC Areně začala podivně poblikávat.

Sabres soupeře přestříleli 33:21 a díky dvěma brankám Taylora Pyatta vedli ve 23. minutě 2:0. Ray Whitney však vzápětí snížil a Blue Jackets se na dohled dobrému výsledku pohybovali celý zápas. Když Varaďa a James Patrick v polovině třetí části zvýšili na 5:2, Columbus odpověděl brankami Výborného a Lasseho Pirjetty z 55. a 57. minuty.

Blue Jackets pak sice odvolali v závěru brankáře, ale výsledek 4:5 se jim už zvrátit nepodařilo. Buffalo vyhrálo první zápas poté, co bylo oznámeno, že se místní podnikatel Mark E. Hammister stane příštím majitelem klubu. Hammister během utkání sklidil ovace fanoušků, s některými si během přestávky v hledišti potřásl rukou.

Po sedmi zápasech v noci vyhrál také Pittsburgh. I díky brance Jana Hrdiny z 15. minuty Penguins porazili Atlantu 3:1. Mario Lemieux si připsal dvě asistence a v kanadském bodování vede s 38 body. V brance Thrashers se znovu objevil Fin Pasi Nurminen, Milan Hnilička zůstal sedět na střídačce.

Dále čtěte:
Hnilička dál nechytá, vzpomíná na mediale

Brankář Dallasu Stars Marty Turco pochytal 31 střel a 60 minut nepustil v zápase s Anaheimem gól. Vedoucí tým tabulky Západní konference vyhrál 4:0. Petr Sýkora byl se čtyřmi střelami nejpilnější shooter Anaheimu.

Na Floridě se zrodil nový střelec. Útočník Olli Jokinen zatím během šesti let v NHL vstřelil nejvíc gólů v sezoně 1999/2000- celkem jedenáct. V nočním zápase proti Phoenixu však Jokinen dal letos svůj už dvanáctý a pere se o čele tabulky střelců. Florida remizovala s Phoenixem 3:3, dvě branky Coyotes zaznamenal veterán Claude "ten druhý" Lemieux.

Na prvním místě mezi střelci je kapitán Vancouveru Markus Naslund. Ten svým třináctým gólem v sezoně přispěl k výhře nad obhájcem Stanleyova poháru Detroitem 4:1.  "Chtěli jsme ukázat, že umíme hrát s kýmkoliv v této soutěži," řekl Naslund po utkání. Canucks vyhráli šestý zápas v řadě.

Buffalo - Columbus 5:4 (1:0, 2:1, 2:3)
10. a 23. Pyatt (na druhou Varaďa), 39. Šatan, 51. Varaďa, 53. Patrick - 25. Whitney, 41. Walser, 55. Výborný (Klesla), 57. Pirjetä (Výborný). Střely na branku: 33:21. Diváci: 15.711.

Vancouver - Detroit 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
3. Cooke, 17. Näslund, 26. Klatt, 30. Bertuzzi - 50. B. Hull. Střely na branku: 29:23. Diváci: 18.422.

Atlanta - Pittsburgh 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
34. Kovalčuk - 15. Hrdina, 55. Kovaljov, 60. W. Primeau. Střely na branku: 37:23. Diváci: 17.375.

Anaheim - Dallas 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
8. P. Boucher, 38. Dahlén, 46. Young, 47. D. Hatcher. Střely na branku: 31:32. Diváci: 12.509.

Phoenix - Florida 3:3 (0:2, 2:1, 1:0 - 0:0)
27. a 46. C. Lemieux, 31. Doan - 3. Weiss, 4. Jokinen, 29. Huselius. Střely na branku: 40:39. Diváci: 11.377.

Obránce Atlanty František Kaberle (vlevo) se snaží zabránit v postupu k brance Alexeji Kovaljovovi z Pittsburgh Penguins.

Český centr Pittsburgh Penguins Jan Hrdina (vpravo) se snaží obejít obránce Yannicka Tremblaye z Atlanta Thrashers v zápase, který Penguins vyhráli 3:1.

Darren McCarty z Detroit Red Wings (vlevo) se snaží prosadit přes vancouverského Brent Sopel. Brankář Canucks Dan Cloutier bedlivě sleduje dění před sebou.