Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bure děkoval Jágrovi za cestu do Moskvy

26 2001
Moskva - Hokejista Pavel Bure, který se v polovině srpna zúčastní v Moskvě exhibičního utkání Jágr Teamu s výběrem ruských hvězd NHL, poděkoval Jágrovi, že se rozhodl sehrát zápas, jehož výtěžek má být věnován ruským invalidním hokejistům. "Za to, že souhlasil, přináleží Jágrovi samozřejmě velké díky. Člověk vydělává deset milionů, ale nezapomíná ani na ty, co takové peníze zdaleka nemají," uvedl Bure v rozhovoru pro list Moskovskij komsomolec. Útočník Floridy oslovil i šéfa Hráčské asociace NHL Roberta Goodenowa a ten prý přislíbil nejen svou účast, ale také materiální pomoc ruským veteránům.

Bure se prý pro utkání rozhodl s ohledem na žalostnou situaci mnoha bývalých hokejistů. "Jsou odkázáni sami na sebe. Jsou z nich žebráci... Viktor Žluktov málem umřel, protože neměl peníze na operaci. Sám mnohým z nich dávám peníze," uvedl Bure.

"Oni mne vychovávali a já nadšeně sledoval jejich hru. Proto jsem také souhlasil s touto akcí. Peníze, které vyděláme na poháru, budou věnovány na konkrétní věc. Někdo potřebuje operaci, někdo invalidní vozík. Hned je rozdáme. Z nějakého konta by byly rozkradeny," dodal smutně.

Bure si v Moskvě vysloužil přezdívku "lev salónů". V poslední době často navštěvoval noční kluby a objevoval se ve společnosti moskevských modelek. O svém soukromí ale odmítal cokoli prozradit a tvrdil, že většinu času tráví doma u počítače hrou "Jak se stát milionářem?".

Deník Komsomolskaja pravda napsal, že vzápětí poté, co byla zveřejněna zpráva o údajné svatbě tenistky Anny Kurnikovové s hokejistou Sergejem Fjodorovem, Bure odletěl z Moskvy do Miami. Spekulace o sňatku, jakož i o svých někdejších vztazích s tenistkou, v Moskvě nijak nekomentoval.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze