Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bush a Kerry na hokeji? Ne, jen jejich jmenovci

29 2004
Cleveland - Nezasvěcení hokejoví fanoušci nižší zámořské soutěže AHL čeká v úterý 2. listopadu velký zážitek. O čestné buly se před zápasem Cleveland - Hamilton totiž obstarají George W. Bush a John Kerry. Nepůjde ale o americké prezidentské kandidáty, nýbrž o jejich jmenovce.

Že by oba kandidáti na prezidenta Spojených států amerických měli takové nervy či projevili tak silného sportovního ducha? Nikoliv. Do Gund Areny nezavítá ani jeden z politiků, kteří usilují o post šéfa Bílého domu, ale jejich jmenovci.

George W. Bush je inženýrem z Howeworthu ve státě Ohio a objevil se nedávno v proslulé televizní show Davida Lettermana, kde hovořil na téma "deset důvodů, proč je dobré se jmenovat jako současný americký prezident."

Kerry z Lorainu (rovněž stát Ohio) je povoláním elektrikář a má prý "velkou slabost pro kečup značky Heinz", jak řekl v parafrázi na skutečnost, že manželka skutečného prezidentského kandidáta Tereza Heinzová-Kerryová je dědičkou kečupového království.

"Jsme pyšní na to, že můžeme přivítat tak významné osobnosti. Oba pánové jsou extrémně vytíženi a my si velice vážíme toho, že si dokázali najít čas na náš zápas," pravil s nádechem lehké ironie v rozhovoru pro agenturu AP prezident Clevelandu Michael T. Lehr.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze