Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Buzek nyní jedná i s IFK Helsinky

28 2004
Jihlava - Do přípravy na ledě naskočil s extraligovou Jihlavou, ale kde zahájí novou sezonu, ještě neví. Hokejový obránce Petr Buzek se po více než roční přestávce způsobené už několikátým otřesem mozku vrací k hokeji. „Mám něco rozjednaného ve Finsku, konkrétně v IFK Helsinky. Snad by se všechno mělo rozhodnout tento týden,“ prozradil odchovanec Dukly.

Ve hře jsou však stále i angažmá v rakouském Salcburku a ve dvou mužstvech domácí nejvyšší soutěže - Jihlavě a Spartě Praha. „Jenže v extralize je to hra na čekanou. Nikdo totiž neví, jestli bude v NHL stávka, nebo nebude. A jestli se dá počítat s hráči ze zámoří,“ konstatoval Buzek.

Oba české kluby už důvěrně zná: v rodné Jihlavě trénoval během uplynulé sezony, kdy mu Calgary nedovolilo kvůli obavám z jeho zdravotního stavu hrát; Spartě pro změnu pětkrát vypomohl vloni na podzim, což byly jeho jediné zápasy za poslední rok.

„Stát se může všechno, ani moje setrvání v Jihlavě ještě není úplně vyloučené. A se Spartou jsem domluven, že když budu chtít, tak to s ní můžu zkusit. Uvidím, jak se teď vyvrbí to Finsko,“ poznamenal sedmadvacetiletý zadák.

Přestože už má za sebou 157 utkání v NHL, ani působení v podceňované rakouské lize by nebral jako degradaci.

„Jejich soutěž sice nemá takový zvuk, ale slyšel jsem, že se hodně zlepšila. Nicméně je to zatím jen nabídka... Neříkám, že do Rakouska půjdu, ale těší mě, že i tam si na mě vzpomněli a nabídli mi práci,“ pochvaluje si Buzek.

„Výhodné by pro mě bylo, že do Salcburku jsou to pouze tři nebo čtyři hodiny jízdy autem. Byl bych vlastně doma a mohl trávit víc času s rodinou.“

Do NHL se asi v nejbližších měsících nevrátí. „Mluvil jsem s mým agentem Winterem, že jsem zdravý a že bych chtěl hrát. Smlouva už mi v Calgary skončila, novou jsem nepodepsal, a tak jsem volný hráč. Jenže jsem ve špatné situaci: rok jsem nehrál a nikdo v zámoří neví, jestli jsem vůbec schopen vrátit se k hokeji,“ pokrčil rameny řízný obránce.

Jednu sezonu by proto raději strávil v Evropě. „Mohl bych se rozehrát a NHL zkusit třeba příští rok. Každopádně kdyby pak nějaká nabídka ze zámoří přišla, chtěl bych se tam ještě vrátit,“ přiznal Buzek, který by otázku své budoucnosti rád vyřešil co nejdříve.

„Chtěl bych se už naplno soustředit na hokej a pořádně se připravit na blížící se sezonu,“ přikývl světový šampion z roku 2000.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze