Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Byl to rozdíl dvou tříd, říká Richard Farda

27 2004
Skvělé představení, během první třetiny pět gólů. Čeští hokejový reprezentanti se činí. Jejich výkon se líbil i Richardu Fardovi, hokejové legendě a naposledy trenérovi Karlových Varů. "Zápas s Kazachy byl jednoznačný. Kluci na ně vlétli jak na Lotyše v prvním zápase a Kazachstán nemohl vzdorovat. Byl to rozdíl dvou tříd," říká.

První góly vlastně zařídil Jarda Jágr. Podává stabilně dobré výkony, nedivím se, že zazářil také tentokrát. Skvěle zahrál Martin Ručinský, střelec hattricku.

Trochu mě překvapilo, že nejlepším hráčem zápasu nebyl vyhlášen on, ale Straka.

Ručinský je výborný hráč, neuškodil mu ani spěšný přílet z Ameriky. On už je takový, na ledě se nenadře, protože je lehký bruslař. Ty jeho šikovné ruce!

A líbila se mi celá Ručinského lajna. Když začali vířit kolem, soupeř nevěděl, co si počít. Ukázal se mladý Průcha. Já mu to přeju, je drzý a průbojný, to je jen dobře. Nečekal jsem, že se na mistrovství takhle prosadí.

Hlavní asi bylo, aby to zvládl psychicky. To se zjevně podařilo. Nepochybuju, že mu starší kluci hodně pomohli.

Po dvou zápasech má český tým plný počet bodů. Jistě, silní soupeři teprve přijdou. Ale pokud bude i dál hrát s takovou chutí a zaujetím, nebojím se. Kluci mohou dokázat hodně.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze