Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Byla to moje chyba, tvrdí Malík

12 2004
Toronto - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Už už se zdálo, že je po nebezpečí, že kanadský střelec šanci v prodloužení prováhal. Jenže pak se rychle otočil a z těžkého úhlu trefil odkrytou branku, která znamenal vyřazení české hokejové reprezentace. Kde vzal Vincent Levcavalier tolik času, aby se neatakován dostal ke smrtící dorážce? "Byla to moje chyba," tvrdí obránce Marek Malík, který jinak patřil v semifinále k nejlepším hráčům.

Celou dobu se mu dařilo hlídat kanadské ofenzivní hvězdy, Lemieux, Sakic, St. Louis nebo Thornton se proti němu neprosazovali. Marek Malík patřil k nejlepším hráčům na ledě.

Pak ale přišel moment, na který bude dlouho vzpomínat. Kanaďané se dostali po pravé straně do přečíslení, Smyth vypálil z kruhu a Lecavalier puk tečoval a po odrazu se z otočky trefil z ostrého úhlu do sítě.

"Byl jsem překvapený, že jsem měl tolik času. Poprvé jsem minul a věděl jsem, že musím rychle vystřelit znovu," popisuje Lecavalier. "Bylo to hodně z úhlu, měl jsem štěstí," uznal.

"Byl jsem u něj pozdě," uznal Malík. "Klukům jsem se v kabině omluvil, ale vrátit se to už nedá. Dvacet šest lidí kvůli tomu teď musí letět domů," lituje.

"Chybičky tam byly, ale ty dělali i Kanaďané. A pod naším tlakem jich udělali víc, než my," myslí si trenér Vladimír Růžička. "Byla to nešťastná akce, odrazilo se to přímo před prázdnou branku," řekl brankář Tomáš Vokoun.

"Je to k naštvání, ke konci jsme byli lepším týmem," prohlásil Malík. "Kanaďané věděli, že měli namále, měli z nás respekt. Ale prostě při nich stálo při nich štěstí."

Více o semifinále Kanada - Česko

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze