Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bývalý brankář řemeslu rozumí, říká Hrazdíra

11 2001
Zlín - Sedět rok ve stínu reprezentanta Vladimíra Hudáčka už brankáři Richardu Hrazdirovi stačilo. Z extraligového Zlína jde raději o soutěž níž, do prvoligových Rosic, kde bude jednička a z branky, pokud se mu bude dařit, nevyleze. "Hudy měl letos opravdu velkou formu, nebyla možnost zachytat si. Předloni nás trenér střídal, letos to už nebylo, a já potřebuji hrát," vysvětlil brankář, proč podepsal v nižší soutěži smlouvu na tři roky. První ligu jste nedávno hrál, ale jen na střídavý start na výpomoc. Co je důvodem, že v ní hodláte zůstávat? Je to tak, že už před pěti lety jsem šel do prvoligového Přerova, byli jsme nováček a postoupili jsme do baráže. Později jsem jezdil chytat zápasy do Brna za Kometu. Neberu přestup jako krok zpět, první liga není špatná soutěž. A pro brankáře takový rozdíl není.

Pomáhal jste také brněnské Kometě, když tam byl současný rosický předseda Petr Adamec. Jakou roli sehrál ve vašem přestupu k Senátorům?
Dá se říct, že hlavní. Petra znám, je to kamarád. Navíc je to bývalý brankář, takže tomuhle řemeslu rozumí. Nabídl mi dobrou smlouvu.

Rosice mají vedle vás další čtyři extraligové posily. Jaké bude mít tým ambice?
Budeme se snažit hrát co nejlépe. Vhodně se doplnil tým, ale ještě uvidíme, jak se nám bude dařit. Prvoligový tým může sice nakoupit dobré posily, ale ty si pak musí na ledě vyhovět.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze