Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bývalý hokejový reprezentant Lubina je zpět. Na Slovensku

Ladislav Lubina se v odpoledních hodinách sám přihlásil na policii v Hradci Králové poté, co ráno utekl od dopravní nehody. | foto: Jiří FormaniDNES.cz

24 2008
Nenápadně, ale přece. Po dvou měsících je bývalý reprezentant Ladislav Lubina zpátky u hokeje. Včera se poprvé od červencové tragické dopravní nehody postavil zpátky na střídačku. Ovšem ne v Česku, ale na Slovensku.

V utkání proti Senici vedl mužstvo Nových Zámků, tedy posledního týmu první ligy, druhé nejvyšší slovenské soutěže.

Nové Zámky se sice pod jeho vedením zlepšily, přesto znovu prohrály 3:4. Po šesti kolech tak mají jako jediný tým v soutěži stále 0 bodů.

"Nevyšel nám začátek sezony, bylo to i tím, že na střídačce chyběly zkušenosti," vysvětloval včera MF DNES prezident slovenského klubu František Sucharda. "Proto jsme se rozhodli angažovat pana Lubinu. Co se týká hokeje, má jeho jméno zvuk."

Život Lubiny však neprovázejí jen hokejové úspěchy, nýbrž i trable s alkoholem a dopravní nehody.

Na jak dlouho? To není jasné

Naposledy v červenci způsobil hromadnou nehodu, při níž zahynul otec fotbalisty Vratislava Lokvence, za což Lubinovi nyní hrozí až pětileté vězení. Od soudu však může odejít i s podmínkou.

Na veřejnosti se od tragické nehody příliš neukazoval. Na začátku srpna s ním extraligové Pardubice, kde působil v roli asistenta, ukončily spolupráci.

Křištálová lupa

K hokeji se tak 41letý Lubina vrátil až teď na Slovensku. "Už v pondělí byl na tréninku našeho týmu, nevedl ho, jen sledoval," popisoval Sucharda. "Bude mít k sobě ještě dva trenéry, s nimiž bude mít rovnocenné pravomoce. Rozhodující slovo však bude mít on."

Vzhledem k tomu, že Lubinovi hrozí vězení, není zatím přesně jasné, jak dlouho u slovenského týmu zůstane. "Možná nám pomůže jenom měsíc, možná zůstane rok či dva," říká šéf klubu Sucharda. "Jeho záležitosti mimo hokej neřeším, něco takového se může stát každému."

Nové Zámky hrají první ligu třetím rokem, ambice na postup do nejvyšší soutěže zatím nemají. Zajímavostí je, že jejich mužstvo hraje pod názvem Budapešť Stars i mezinárodní ligu s rumunskými soupeři.

Pomohla i známost z kempu

Domlouvat angažmá s Lubinou začal prezident klubu z Nových Zámků už před dvěma měsíci.

"Můj syn jezdil na hokejové kempy do Dvora Králové, které pan Lubina vedl. Takže se známe odtamtud," přibližuje Sucharda.

K Lubinově červencové autonehodě došlo, když se vracel ze své hokejové školy ve Dvoře Králové a mířil do Pardubic na trénink.

Z místa nehody pak Lubina utekl. Když se po šesti hodinách přihlásil na policii ve Dvoře Králové nad Labem, jeho dechová zkouška byla negativní. Později ani rozbor krve neprokázal, že by Lubina byl v době nehody pod vlivem alkoholu.

Při výslechu však přiznal, že se plně nevěnoval řízení vozidla.

"Nesmírně lituji toho, co se stalo. Bohužel, už to nejde vzít zpátky," prohlásil.Najdete na iDNES.czmobilní verze