Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bývalý trenér Jágra se soudí s Omskem o miliony

Nová hokejová aréna v Omsku | foto: Tomáš Večeřa, MF DNES

19 2008
Bývalý trenér Jaromíra Jágra a dalších hráčů Omsku Sergej Gersonskij se soudí se svým bývalým klubem o vysoké odškodné. Tamní soud v první instanci rozhodl, že Avangard má za zrušený kontrakt vyplatit kouči 17,3 milionu rublů (skoro 13 milionů korun). Podle listu Kommersant se klub hodlá odvolat.

Avangard se zřekl Gersonského služeb v září po neúspěšném startu do sezony, kdy tým v šesti utkáních utrpěl čtyři prohry.

Trenér měl však kontrakt až do května příštího roku, a tak v říjnu zažaloval klub o 75 procent mzdy, která mu měla být do konce kontraktu vyplacena, jakož i o půl milionu rublů za morální újmu. Tu soud nyní ocenil jen na tisícovku rublů (přibližně 740 korun).

"Soud se opíral o hlavní dokument, kontrakt. V něm je napsáno, že v případě vypovězení dohody ze strany zaměstnavatele je klub povinen vyplatit trenérovi ušlý plat," řekl Gersonskij. "Podařilo se dokázat, že jsem byl propuštěn nikoliv po dohodě obou stran, jak tvrdil klub, ale z rozhodnutí zaměstnavatele," dodal.

Vedení klubu zareagovalo prohlášením, že s rozsudkem zásadně nesouhlasí a že se odvolá k oblastnímu soudu. Klub se necítí bývalému trenérovi nic dlužen.

Ani Gersonskij nepředpokládal, že Avangard by byl ochoten hned platit, a očekával, že se bude s klubem soudit dál. Nezávislí právníci mu podle Kommersantu dávají šance uspět, protože v podobných případech ruské soudy obvykle stojí na straně zaměstnance.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze