Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čada: Můj odchod mužstvu pomůže

12 2008
Brno - V jeho hlase bylo poznat, jak těžké pro něj bylo rozhodnutí, k němuž se odhodlal. Rostislav Čada rezignoval na funkci trenéra hokejové Komety Brno, kterou rok vedl. Co ho k tomu vedlo? "Snaha okamžitě pomoct mužstvu. Jsem přesvědčený, že můj odchod mužstvu pomůže, jinak bych to nedělal," říká kouč.

"Je to mnohokrát vyzkoušené řešení a já věřím, že bude fungovat i v tomto případě," uvedl, Čada.

Kdy jste se k tomu rozhodl?
Začal jsem o tom uvažovat po nevydařeném utkání proti Olomouci (ve středu s ní Kometa prohrála doma 3:6).

Jak těžké to bylo rozhodnutí?
Já myslím, že v takovém případě musí jít nějaké osobní dojmy stranou. Ta práce s mužstvem pro mě samozřejmě byla velmi dobrá, protože je tam řada dobrých hráčů, jako hokejistů i jako lidí, a bylo to pro mě velice těžké rozhodování. Ale opakuji: bylo to z důvodu hráčům a mužstvu pomoct.

Proč podle vás situace došla tak daleko, že jste se musel odhodlat k tomuto kroku?
Došlo k tomu proto, že jsme poslední utkání hráli s minimálním množstvím hráčů, řada z nich navíc byla zraněných a nemocných, což limitovalo jejich výkon. A vyvrcholilo to utkáním s Olomoucí. A musím ještě zopakovat, a jsem o tom přesvědčený, že tam byl naprosto nedostatečný výkon brankáře, než přišel Kamil Jarina. Ten naopak mužstvu pomohl a ještě mu hodně pomůže.

Zranění a výkony brankáře Kubeše, to ale přece není vina trenéra.
Tak je, protože trenér je zodpovědný za výkon a výsledek. A jestliže v tomto možnosti trenéra byly limitovány, tak se to projevilo. Takhle to prostě bylo.

Necítil jste tedy nějaké potíže ve spolupráci s mužstvem?
Ne, rozhodně ne. Já mám pocit, že hledáte nějaký problém ve spolupráci s mužstvem, ale tam nikdy, opakuji nikdy, žádný problém nebyl. Co se týče komunikace, spolupráce ani názorově žádný problém mezi trenérem a mužstvem nebyl. A domnívám se, že se tak vyjádří i hráči.

Když se podíváte na rok v Kometě, jak byste ho zhodnotil?
Až na ten závěr musím říct, že jsme všechny statistické údaje zlepšili. Přesilová hra, oslabení, počet vstřelených branek, individuální statistiky hráčů jsou dvojnásobné oproti těm, které jsem tady našel před rokem. A protože se před rokem nesestupovalo, tak soutěž je letos organizovanější, bojovnější a defenzivnější. Přesto jsme ty ukazatele dokázali zlepšit. Jediné, co se mi nepodařilo zlepšit a na co jsem možná doplatil, tak byl dlouhodobý výkon brankáře. Měl jsem smůlu, že byl zraněný Lukáš Hronek a nebyl tu už ani Kamil Jarina. Teď je ale zpátky, Kometa má tento problém do budoucna vyřešený, má možná nejlepší brankářskou dvojici ligy a může na tom stavět.

Už víte, co budete dělat dál? Budete dál chodit na Kometu?
Já zůstávám v pracovním úvazku s Kometou, budu jí pomáhat a samozřejmě i fandit. A udělám všechno pro to, aby na tom Kometa byla ještě líp než teď. Zároveň bych chtěl moc poděkovat divákům, kteří mi při zápase s Havířovem vyjádřili podporu. Vážím si toho.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze