Cagaš oslavil vychytanou nulou své šestatřicáté narozeniny

30 1999
H a v í ř o v - Hokejisté Havířova zvítězili v předehrávce 18. kola extraligy nad Českými Budějovicemi nejtěsnějším rozdílem 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil ve 27. minutě Zdráhal a zajistil poslednímu celku soutěže cenné dva body. Havířov vyhrál v této sezoně teprve po čtvrté a jeho golman Cagaš oslavil svou první nulou zároveň i své šestatřicáté narozeniny.

V úvodní třetině oba celky velmi dobře bránily, tudíž střelci na obou stranách se dostávali do výhodných střeleckých pozic jen ojediněle. Hosté nedokázali zužitkovat početní výhodu při vyloučení obránce Javína, branku nevstřelili ani při přesilovce trvající pět minut, kdy útočník Havířova Pivko fauloval Kotalíka a odešel předčasně do kabin. Velkou šanci promarnil při početní výhodě Ťoupal, jenž se ocitl sám před Cagašem, který však jeho střelu dokázal zneškodnit.
Začátek druhé třetiny lépe vyšel domácímu mužstvu, ve kterém vyloučeného Pivka vystřídal Sikora. Ve 24. minutě se dostal dogólové šance obránce Javín, avšak zblízka branku hostů přestřelil. Z vedoucího gólu se hráči Femaxu radovali o tři minuty později. Kontšek tvrdě vystřelil ze střední vzdálenosti, českobudějovický brankář Mařík vyrazil puk jen před sebe a Zdráhal jej pohotově vrátil zpět za jeho záda.
Dvě minuty před druhou přestávkou měl možnost získat pro Havířov dvoubrankový náskok Sikora, gólman Mařík však jeho sólový nájezd zneškodnil.
V poslední části hokejisté Havířova důsledně atakovali soupeře po celém kluzišti a vytvořili si několik příležitostí ke skórování. Hostující gólman Mařík však chytal spolehlivě. Vzávěru střetnutí se hosté odhodlali k power play, která však k vyrovnání nevedla.

Branka a nahrávka: 27. Zdráhal (Kontšek). Rozhodčí: Šindler - Český, Kostka. Vyloučení: 5:5, navíc Pivko 5 minut a do konce utkání a Kántor (oba Havířov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. Diváci: 2 890.

Sestavy:
Havířov: Cagaš - Kántor, A. Tomášek, Vyhlídal, Tejkl, Javín, Holík - Peterek, Horák, Nohel - Savenko, Zima, Pivko (21. Sikora) - Kontšek, Melenovský, Zdráhal.
České Budějovice: Mařík - Nedoma, R. Čech (37. Jindra), Zíb, Jasečko, R. Suchánek, Martínek - Kotalík, Ťoupal, Sailer - V. Král, Turek, Bartoš - Rob, Nedorost, Brabenec - Brož, Filipi, Šimánek.

Ohlasy

Ivo Peštuka (Havířov): "Jsme rádi, že jsme vyhráli nad silným soupeřem. Byl to vyrovnaný a kvalitní zápas. Sedmkrát jsme prohráli o gól, tentokrát jediná branka rozhodla o našem vítězství. Velký podíl na naší výhře měl výborně chytající Cagaš."
Jaroslav Liška (České Budějovice): "Zápas se od začátku pro nás nevyvíjel příznivě, protože jsme chybovali v rozehrávce. Pak jsme však hru srovnali a v závěru jsme mohli vyrovnat. Při power play jsme si vytvořili několik šanci a bod jsme měli uhrát."

Sobotní předehrávka 18.kola extraligy

Havířov - Č. Budějovice 1:0 ( 0:0, 1:0, 0:0 )
Branky:27. Zdráhal
Konečný stav
60:00- Ani více než dvě a půl minuty dlouhá power play hostů nevedla k vyrovnání.
59:45- Po obrovském závaru před havířovskou brankou dostává Kántor dvě minuty za zdržování. Havířov si vybírá oddechový čas.
57:23- Českobudějovická střídačka si vybírá oddechový čas, po kterém zůstává Mařík na lavičce.
51:23- Počet hráčů na ledě se opět srovná. Vyloučený je budějovický Bartoš.
50:22- Na dvě minuty za držení odchází domácí Tomášek. Na hřiště se vrátil Kántor
47:11- Opět se vylučuje na straně hostí. Na trestnou lavici si jde na dvě minuty za krosček odpočinout Jindra
46:00- Havířov zatlačil hosty z jihu Čech do obrany. Nebezpečné střely na Maříka vyslali Javín a Melenovský.
40:00- Skončila druhá třetina. Kántor se ještě po skončení třetiny dohaduje s rozhodčím.
38:45- Vyloučen hráč Havířova Kántor na dvě minuty za hrubost plus deset minut osobní trest.
35:00- Aleš Zima se pokušel dostat před Maříka, ale byl zahákován Čechem. Domácí tak mají výhodu přesilové hry.
29:33- Budějovický Bartoš dává gól, který ale není uznán, protože v době vstřelení branky stál hostující Filipi v brankovišti.
29:00- Hra nabrala na tempu. Domácí Melenovský s Peterkem nevyužili šanci dva na jednoho.
26:05- Po střele Kontšeka, kterou Mařík vyrazil, skóruje Pavel Zdráhal v pádu pod víko branky.
22:30- Havířovští hrají přesilovku čtyři na tři.
20:00-Konec první třetiny
19:00- Hra je velice neurovnaná a plná nepřesností.
16:22- Ťoupal se na konci přesilovky ocitl sám před Cagašem. Ten ale jeho ránu vyrazil v leže lapačkou.
11:15-  Hostující Kotalík byl tvrdě sražen na mantinel a hlavní rozhodčí vylučuje domácího hráče Pivka na pět minut plus do konce utkání.
06:49-Domácí Miroslav Javín je poslán na trestnou lavici za krosček a dává tak budějovickým šanci skórovat.