Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čajánek si možná nezahraje dva měsíce

16 2003
Praha, St. Louis - Možná až dvouměsíční nucenou pauzu má před sebou český útočník celku St. Louis Blues Petr Čajánek. V nedělním utkání proti Anaheimu utrpěl zlomeninu levé lýtkové kosti a první lékařské zprávy hovoří o výpadku v řádu šesti až osmi týdnů. "Hned druhý den po utkání jsem byl na vyšetření ve zdejší nemocnici a lékaři zjistili, že mám asi sedm centimetrů dlouhou zlomeninu lýtkové kosti. Operace ale zatím není nutná," přiblížil dvojnásobný mistr světa povahu svého zranění.

Poraněnou končetinu má na deset až čtrnáct dní v sádře. "Teprve pak se uvidí, zda to dobře srostlo, nebo bude zapotřebí další zákrok. I s následnou rehabilitací odhadují doktoři dobu klidu na šest až osm týdnů. Počítám spíš s tím delším termínem, jelikož nechci nic uspěchat," dodal Čajánek. První zprávy hovořily o měsíci až šesti týdnech klidu.

Sedmadvacetiletý český centr se zranil v průběhu druhé třetiny zápasu po střetu s obráncem soupeře Vitalijem Višněvským. Ruský bek nejprve vychýlil Čajánka z rovnováhy a vzápětí padl českému útočníkovi na nohu, přičemž mu otočil koleno a kotník. Zákrok nebyl rozhodčími posouzen jako nedovolený.  "Bál se jít se mnou do souboje, a tak se mě snažil obskočit.

Přidržel mě však a pak na mě spadl; a přímo na koleno. Nemohl jsem nic dělat," popsal bývalý zlínský forvard inkriminovaný okamžik.  Přestože v minulosti utrpěl Čajánek řadu šrámů, vážnější zranění se mu vyhýbala. Až do neděle. "Je to pro mě nová situace, už po třech dnech nevím, co mám dělat," přiznal s útrpným úsměvem
vyhlášený bojovník a bruslař.

"Dopoledne mi lékař bude vpravovat ke kosti výživu, aby prý urychlil hojení. A odpoledne se asi budu učit anglicky," naplánoval si. Účastník olympijských her v Salt Lake City si pochvaloval přítomnost spoluhráče Martina Ručinského, který do mužstva přišel v průběhu sezony. "Je fajn, že je nás tu víc. Není to tak jednotvárné," tvrdil.

Kouč mužstva Joel Quenneville ihned po zápase hořce litoval ztráty pátého muže klubové produktivity, jehož si cení především kvůli jeho rychlosti a univerzálnosti. Čajánek ve své premiérové sezoně v NHL nasbíral dosud 30 bodů za sedm branek a 23 nahrávek a trenéři ho pravidelně posílali především na oslabení.

"Škoda toho zranění, cítil jsem, že mi tu docela věří," posteskl si. "Čas na ledě sice v posledních zápasech trochu kolísal, ale při přesilovkách soupeře jsem dostával hodně šancí. Play off je ale ještě daleko, snad se do toho znovu d stanu," neztrácel víru Čajánek.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze