Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Čajánek už má nevděčnou roli za sebou

1 2004
Stockholm - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Petr Čajánek se konečně dočká. Poté, co byl hokejový bojovník opomenut v nominaci na mistrovství světa a nehrál ani v prvním utkání Světového poháru ve Finsku, si po dvou letech zahraje za reprezentaci na špičkovém mezinárodním turnaji. "Těším se, bude to důležitý zápas," říká před duelem se Švédskem.

Trenér Růžička před zápasem se Švédy plánuje obměnu útoků, vy byste se měl dostat do hry s Dopitou a Vlasákem. Vyhovuje vám to?
Ono není tak důležité, jak se změní sestava. Hlavní je, aby se změnilo něco na ledě. Všichni si uvědomujeme, že tým hrál v pondělí hrozně, a kdyby to tak šlo dál, nedopadne to dobře.

Bylo těžké ten zápas sledovat "v civilu"?
To je vždycky těžké, na hokej se nikdy nekouká dobře, když víte, že do zápasu nemůžete zasáhnout. Ať už se mužstvu daří, nebo ne. Je to taková nevděčná divácká role.

Vy ji už máte za sebou, proti Švédsku budete hrát. Jste pořádně nažhavený?
Těším se, bude to důležitý zápas. Když vyhrajeme, můžeme ještě zachránit čtvrtfinále na domácí půdě. Doufám, že se nám to povede.

Čeká vás však papírově ještě silnější tým než mají Finové. Švédsko je nabité velkými hvězdami...
Hokej ale není jen o hvězdách. Jestli budou těžším soupeřem, to nemohu posoudit.

Dá se od Švédů čekat podobný styl, s jakým na Česko vyrukovali Finové?
Asi ne, Švédové hrají jinak. Tolik toho nenabruslí, ale jsou kompaktnější, dobří v osobních soubojích. My musíme hlavně zjednodušit hru, bruslit a nekomplikovat si rozehrávku.

V Helsinkách hrálo mužstvo na kluzišti s evropskými rozměry, teď se vrací na úzký led. Čemu dáváte přednost vy?
Já nastupuju rád tam, kde se vyhrává (úsměv). Spíš než tohle mě trápí nekvalitní led. Ten byl špatný jak ve Finsku, tak tady v Globenu. Ale tohle bude pro oba týmy stejné.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze