Calgary: nepřejí nám úspěch

3 2004
Calgary - "Někteří lidé v NHL nám nepřejí úspěch!" Tak reagoval trenér hokejistů Calgary Flames Darryl Sutter na to, že vedení ligy potrestalo finského útočníka Ville Nieminena za jeho zákrok na Vincenta Lecavaliera ve 4.finále Stanleyova poháru. Trest označil za přehnaně tvrdý a obvinil NHL z předpojatosti.

Nieminen narazil v 56. minutě utkání č.4 Lecavaliera zezadu na mantinel.

Hvězda Tampy Bay zůstala několik minut ležet na ledě a pak s tržnou ránou v obličeji odjela na střídačku.

Finský útočník tím oslabil svůj tým na pět minut. Calgary, které od 3. minuty zápasu prohrávalo 0:1, to vzalo možnost vyrovnat a vynutit si prodloužení. Nieminen také dostal osobní trest do konce utkání.

"Suspendace? Ani náhodou!", zlobil se v deníku Calgary Herald obránce Flames Steve Montador. "Dostal pět minut plus trest do konce utkání, to se mi zdá dost."

Trenér Sutter dokonce obvinil NHL z předpojatosti.

"Jsme malý tým, který se neměl dostat do finále," citují trenéra internetové stránky televizní stanice ESPN. "Existuje lidé, kteří nám nepřejí úspěch a dělají věci, které nám mají co nejvíce znepříjemnit život."

Hráči Calgary zároveň dodávají, že podobný zákrok předvedl v utkání č.1 útočník Lightning Cory Stillman, který trefil loktem u mantinelu Marcuse Nilsona. Stillman zákazem startu v dalším utkání potrestán nebyl.

"Nieminen trefil loktem protihráče zazadu do hlavy," řekl šéf hokejových záležitostí NHL Colin Campbell. "Stillmanův zákrok přišel ze strany. Tohle byl nejvážnější přestupek, který jsme ve finále zatím viděli."

Absence Nieminena bude v utkání č.5 zřejmě citelná. Finský útočník, který byl na jeden zápas potrestán už za faul v sérii proti Detroitu, si vydobyl v play-off obdiv pro své neúnavné napadání a skvělou hru do těla.

Dobré zprávy se ozývají naopak z tábora Tampy Bay. Obránce Pavel Kubina a útočník Ruslan Fedotěnko, kteří oba předchozí zápas kvůli zranění vynechali, by měli v zápase č.5 nastoupit.