Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Těžko bez peněz. Hráči nedostanou ani dresy na památku, lituje Čaloun

Sportovní ředitel Slovanu Ústí Jan Čaloun | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

3 2015
Příběh téměř hollywoodský vygradoval pro ústecký hokej po nedělním vyřazení ve čtvrtfinále 1. ligy od Chomutova. Z amplionů zněl hit Aj tak sme stále frajeri od Petera Nagyho, vlajkonoši vytáhli transparent Hoši děkujem a čísla všech hráčů, už předtím celý stadion odměnil Slovan ovacemi ve stoje. A to, považte, rupnul 1:6!

„Divákům chci strašně poděkovat, že fandili i tleskali za takového stavu,“ smekl sportovní ředitel Jan Čaloun, olympijský šampion.

Nový Slovan překotně vznikl loni, když krachovali Ústečtí Lvi. Jak vám je teď, po sezoně?
Cíl byl jasný, záchrana. Vždyť v květnu nikdo nevěděl, co se bude dít. Co kluci předvedli v závěru, kdy vybojovali předkolo, pak ho přešli a byli důstojným soupeřem Chomutovu, to nemám slov. A kdyby se nám nezranilo pět hráčů ze základní sestavy, ještě víc bychom ho trápili. S naším rozpočtem nemáme kam sáhnout, museli jsme vytáhnout mladé hráče. A já jsem na druhou stranu rád, že se do mužstva podívali a zahráli si. Ať už Kopta, nebo Kuchynka, který se vrátil z Děčína.

Co jste řekl po vyřazení v šatně?
Poděkoval jsem hráčům za sezonu. A řekl jsem jim, že bohužel letošní dresy na památku dostat nemůžou. Protože nemáme na nové, budou hrát ve stejných i další rok. Takže snad příště si je po úspěchu odnesou. Taky jsem řekl, že se s hodně hráči uvidíme i v nové sezoně. Všichni měli kontrakty na rok a svými výkony si řekli o smlouvy nové. I trenéři Mach a Mareš zůstanou, těm jsme to oznámili už dříve.

Bude tedy pokračovat i nejlepší střelec 1. ligy Jaroslav Roubík?
Jsme předběžně domluvení. Nastínil jsem mu své představy, Jarda s tím souhlasí. Je tváří klubu, klíčovým hráčem týmu. Sám mi řekl, že chce hrát za Slovan i další sezonu. Tvrdil, že si letošní ročník užil, i když ho bolí kolena. Samozřejmě nikomu bránit v odchodu nebudeme, když bude zájem v extralize.

A už je? Zpeněžíte někoho?
Já na to takhle nekoukám, že bychom chtěli někoho zpeněžit. Budu rád, když se ve stejné sestavě sejdeme znovu. Protože vím, že kluci si udělali dobrou partu v kabině. Nechci prodávat, ale naopak hráče udržet. Když však Sparta po někom sáhne, v šanci tomu klukovi bránit nebudu. Třeba Tůma je hráč Sparty, a pokud si ho vytáhne, bohužel o něj přijdeme. Ale když nebude mít jinou nabídku, chci, aby zůstal.

Hodláte rozšířit kádr? Kvůli marodce jste končili na tři pětky.
Chtěli bychom posílit, to je samozřejmé, ale máme nějaký objem peněz. A já nebudu hráče přeplácet. Chci, aby hráli srdcem jako ta parta, co se tady utvořila. Nějaká jména máme, záleží, jestli někdo odejde, jestli budou nějaké peníze navíc. Já v prvním roce, co jsem sportovní ředitel, sleduji klub i po ekonomické stránce. A můžu vám říct, že pokud vám sem nepřitékají miliony, je to strašně těžké. Ale i kdyby přitékaly, pracoval bych na zázemí i pro děti, na druhé ledové ploše.

Postupně se zvedaly návštěvy. Jak vás nadchla kulisa čtvrtfinále?
Chci, ať lidi chodí na Slovan a klub milují. A můj sen o dortmundské tribuně, aby byla i ta naše celá žlutá jako na fotbalové Borussii, se mi pomalu plní. Fanouškům strašně děkuju!

Jaká by měla být příští sezona?
Ode mě nikdo neuslyší velkohubá prohlášení. Budeme pokorní, pracovití, bojovní. Nejdřív chci vytvořit klub zevnitř. Snažím se spojovat mládežnické kategorie, rodiče, fanoušky s klubem. Až ucítíme, že v tom jsme silní, začneme vyhlašovat větší cíle.

Jak tedy shrnout letošní sezonu?
Byla úspěšná. Ze sportovního hlediska určitě a dá se říct, že i z ekonomického. Ale to nechám na povolanější lidi z klubu. Přežili jsme.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze