Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čaloun zachraňuje hokejové Ústí. Stal se sportovním manažerem

Jan Čaloun na tréninku ústeckých hokejistů | foto: MF DNES

31 2014
Další muž ze zlaté generace českého hokeje usedá do funkcionářského křesla. Jan Čaloun, mistr světa a olympijský šampion, je sportovním manažerem Slovanu Ústí.

"Rád bych využil kontaktů a spolupracoval s extraligovými týmy, kde dělají generální manažery moji bývalí spoluhráči jako třeba Martin Straka v Plzni. Slibuji si od své funkce, že budeme hokej dělat tak, jak se hokej dělat má," uvedl Čaloun v tiskové zprávě.

Je sportovním manažerem občanského sdružení, které se dosud staralo o mládež, ale teď nejspíš převezme ústecké áčko v první lize.

Spolek drží licenci, kterou pronajímal akciovce Ústečtí Lvi. Ta je nyní zadlužená 30 miliony a hrozí jí krach, o jejím osudu bude rozhodovat 5. června valná hromada.

Čaloun se chce zasadit o záchranu Slovanu. "Vše vyplynulo ze situace, když jsme se dozvěděli, že akciová společnost nejeví známky záchrany ústeckého hokeje. Události směřovaly k tomu, že klub skončí v krajském přeboru," zhrozil se Čaloun.

Oslovili ho manažer mládeže Vladimír Evan a předseda akciovky Jiří Zdvořáček. Někdejší superkanonýr se nové role ujme v neděli, tedy od 1. června. "Chceme to postavit na odchovancích. Nejsme v situaci, abychom mohli přivést velkou posilu pro A-tým," řekl Čaloun, který sám vzešel z ústecké hokejové líhně.

Už skládá i tým pro první ligu, který povedou trenéři Skrbek a Mareš. Kromě Plzně chce spolupracovat i s Mladou Boleslaví. Největší mezery vidí zatím v obraně. V brance by měl stát Volke, Dlouhý se vrátil do Slavie.

"Pro nás jsou nejdůležitějšími body sportovní výkon a ekonomika klubu. Nechceme vyhlašovat ambice o nejvyšší příčky v tabulce," podotkl Čaloun. Zůstává zároveň v trenérském štábu. "On sám chtěl v trénování dětí pokračovat," pravil Evan.

Slovan Ústí už se přihlásil do první ligy. "Dostali od nás manuál, že musí zaplatit dluhy akciovky vůči trenérům, hráčům a ostatním klubům. Další závazky nás nezajímají. Do 20. června musí jako všichni napsat situační zprávu a do 31. srpna dluhy uhradit. Jinak jim hrozí vyřazení z první ligy," informoval Pavel Setikovský, manažer soutěže.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze