Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čalounovy sny: uhrát pro Ústí předkolo a plácnout si s Pardubicemi

Sportovní ředitel Slovanu Ústí Jan Čaloun | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

28 2015
Pod tlakem ze sebe ždímou to nejlepší. Ústečtí prvoligoví hokejisté po čase zase plní stadion, splní si i svůj play-off sen? „Hrozně se mi líbí, jak k tomu kluci přistoupili, hrozně jim věřím!“ burcuje před thrillerovým finišem sportovní ředitel Jan Čaloun.

Slovan v pondělí zhasnul budějovický Motor, po přestřelce 6:4 drží klíčovou 10. figuru. Ale Šumperk má bodů stejně, další konkurent Benátky ještě o čtyři víc.

„Oni pořád vyhrávají, ale snad Šumperk s Chomutovem a v Kladně něco ztratí. A my musíme ještě dva tři zápasy udělat,“ počítá hattrick-hrdina David Tůma. Zbývají čtyři kola základní části a Slovan ještě hraje v Prostějově, doma s Litoměřicemi, v Jihlavě a končí s Třebíčí doma. Za týden bude hotovo.

„Klukům jsem říkal, že teď už hrají svoje malé play-off. Jsou pod obrovským tlakem. A zvládají ho, výkony se zvedly, bojují neskutečně, padají do ran,“ smeká olympijský šampion Čaloun. „Na začátku byl cíl záchrana, teď ho máme vyšší. Kdybychom se do předkola dostali, jsme schopni někoho potrápit.“

Ústí na střídavý start napsalo Litvínovu brankáře Petráska, z hostování v Karlových Varech se vrátil bek Vaněk, velký přestup do Slovanu „last minute“ už Čaloun nečeká. „Nového hráče bychom museli zaplatit. A od ekonomického oddělení je zadání už nic nenavyšovat. Peníze na sezonu jsou, na posily už ne. Proto jsem rád, že jsme se dohodli s pardubickým manažerem Salfickým na útočníkovi Poulíčkovi, který je tu skoro zadarmo. Za prémie a jídlo. Je pracovitý a hraje dobře.“

Pardubicím v extralize zase pomáhají ústečtí Rod či Roubík. „Cestou užší spolupráce s nějakým klubem bychom se rádi vydali. Nechci předbíhat, ale viděl bych právě Pardubice, kde mám dobré vztahy se Salfou. Do budoucna si nebudeme moc dovolit plný kádr placených hráčů. Některé si půjčíme a doplním o juniory,“ zní Čalounova filozofie.

Brzy to s bývalým gólmanem Dušanem Salfickým probere. „V Pardubicích jsem působil, vím, jak klub vystupuje, jak se tam lidi chovají, jakou mají strategii,“ nahodil Čaloun. „My půjdeme skromnou cestou, ale i na ní vyrůstají dobří hráči. Jen nechci být úplně farma, aby nás řídili. Jsme schopní lidé a víme, o čem to je.“

Nový management zachránil ústecký hokej, teď útočí na předkolo. Lidi to strhlo, naposledy jich bylo 1 573. „Konečně chodí, o něco se hraje, zajímá je to. A když fandí celá hala, je to znát,“ děkuje Tůma.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze