Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Častěji střílejte, pak to půjde, radí Šejba hokejistům

Česko - Švédsko, Hnilička pouští gól na 4:3

12 2008
Prohra se Švédskem hokejistům zkomplikovala život. Musí teď čekat na čtvrtfinálového soupeře a je hodně pravděpodobné, že to budou právě Švédové. Problém? Nemusí být. "My jsme na šampionátu v Praze v pětaosmdesátém s Ruskem také prohráli a dva dny poté jsme je porazili dva jedna," vzpomíná Jiří Šejba.

Mistr světa z roku 1985 a bývalý kouč Pardubic Čechům před čtvrtfinálovým kláním věří, ale zároveň zdůrazňuje, že musí hru trochu změnit. "Chce to častěji střílet a být důraznější," radí.

"Zápas proti Švédsku byl opatrný, zejména v první třetině oba týmy často ztrácely puky ve středním pásmu, od druhé třetiny, která skončila dva dva, se hra otevřela a objevily se šance. Češi se dvakrát prosadili v přesilovkách. Ve třetí třetině se k nám už štěstí obrátilo zády.

Nebylo to ale jen o štěstí.

Švédové měli dobře propracovanou hru ve středním pásmu i v obranné třetině.

Také, a z pozice bývalého hráče se mi o tom mluví těžko, výkon Milana Hniličky není takový, jak jsme čekali. Bohužel to vypadá, že se na něm projevilo, že v Ufě nechytal.

Na druhé straně je Milan zkušený, řadu důležitých zápasů zvládl a věřím, že se na ně dokáže plně koncentrovat.

Hodně bolestná by byla ztráta Patrika Eliáše, který kvůli zranění zápas se Švédskem nedohrál. Hlavně v přesilovkách je velmi znát, ale jeho zkušenosti jsou znát při každém střídání.

Kdyby nemohl Eliáš hrát, musí se dát tým do kupy a příležitost dostanou jiní. Budou moct ukázat trenérovi, že byli opomíjení neprávem.
 
Vzhledem k tomu, že je hodně pravděpodobné, že proti Švédsku nastoupíme i ve čtvrtfinále, není prohra příjemná. Ale každý zápas je jiný a v týmu máme zkušené hráče. Kaberle, Židlický, Eliáš mají spoustu zkušeností a ve čtvrtfinále by měli vzít odpovědnost na sebe.

Co udělat jinak, abychom uspěli?

Líbila se mi druhá třetina. Kluci zjistili, jak střední pásmo jednoduše procházet. Na to navázat a hlavně neztrácet puky na útočné modré. Ještě bych doporučoval více střelby na úkor kombinace. Častější střelbou si vynutit tlak a být aktivní v prostoru před brankou."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze