Čechmánek daroval vítězný gól

12 2004
Columbus - Chyba Romana Čechmánka z Los Angeles vedla v utkání s Columbusem k jeho okamžitému ukončení. Za stavu 2:2 ve 2. minutě prodloužení Čechmánek nepřesně rozehrál puk přímo na volného Davida Výborného, který pohodlně vstřelil vítěznou branku na 3:2. První branky v letošní sezoně dosáhl obránce Jaroslav Špaček.

Až do Čechmánkovy minely bylo prodloužení v režii Kings, kteří vedli na střely 3:0.

Čechmánek chtěl za brankou rozehrát puk po mantinelu na volného Jaroslava Modrého. Místo toho mu ho ale vypíchl Výborný.

"Rozehrál jsem to příliš lehce," litoval Čechmánek. "Chvíli jsem to podržel a pak jsem nahrál přímo na Výborného."

Ten ovšem něco podobného předvídal a kupodivu věděl o jiné Čechmánkově nepřesnosti z týden starého zápasu proti Calgary, kdy český brankář pustil střelu Jarome Iginly, vyslanou dvacet metrů od branky.

"Viděl jsem pár špatně zahraných puků v jeho podání, třeba ten Iginlův gól, takže jsem věděl, že mám šanci, " pyšnil se Výborný. "Trochu jsem ho zmátl a puk byl můj."

Pro Výborného se jednalo o 16. gól v této sezoně. Ve 21. minutě překonal Čechmánka, který si jinak připsal 31 zákroků, svou první letošní trefou obránce Jaroslav Špaček.

Po Haškovi přišel Detroit i o Josepha

Vítězství 4:2 nad San Jose mělo pro hokejový tým Detroitu hořkou příchuť. Haškův rival a nynější brankářská jednička Curtis Joseph si totiž v zápase pochroumal pravý kotník a od druhé třetiny jej vystřídal Manny Legace. Ke zranění Joseph přišel při kolizi s hostujícím Jonathanem Cheechoouem, jenž na něj upadl.

Délka léčení zatím není známa. "Doufám, že to nebude na dlouho," uvedl po utkání Joseph, který 19. sprna absolvoval chirugický zákrok právě na pravé noze.

Nepřesvědčivý výkon ve svém prvním utkání pro návratu z All-star game předvedl Tomáš Vokoun z Nashvillu. Ten musel v utkání s Chicagem ve 29. minutě střídat poté, co pustil pět branek z 18 střel. Jeho náhradník Chris Mason sice pochytal všech zbývajících střel Blackhawks, ke zvratu však tým nenasměřoval: Chicago zvítězilo 5:2.

"Na začátku zápasu jsem se přitom cítil dobře," řekl Vokoun. "To je jako noční můra, když se cítíte dobře a stane se vám něco takového."

Další podrobnosti k utkání Nashville - Chicago naleznete ZDE

Zvolna se zvedá Edmonton, který potřetí za sebou zvítězil, tentokrát nad Atlantou 5:1. Dvě asistence si připsal Radek Dvořák, pojistku do prázdné branky zařídil v 60. minutě Aleš Hemský.

Po téměř třech letech dokázali New York Rangers zvítězit nad místním rivalem z New Jersey v normální hrací době. K výhře 3:1 nasměřoval "Jezdce" především gólman Mike Dunham, který pochytal 28 střel. Právě Dunham byl nejčastěji spojován se špatnými výsledky klubu z poslední doby.

"Má to těžké, je pod stálým tlakem," řekl o něm trenér Glen Sather. "Dnes ale byl připravený, hrál soustředěně."

Jednu asistenci si připočetli Jaromír Jágr a Bobby Holík. Na straně Devils jednou nahrával Patrik Eliáš

Columbus - Los Angeles 3:2 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 21. Špaček, 29. A. Johnson, 62. Výborný - 5. Frolov, 50. Corvo. Střely na branku: 34:32. Diváci: 16.221. Za Los Angeles odchytal celý zápas Roman Čechmánek, připsal si 31 zákroků.

New Jersey - New York Rangers 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Branky: 35. Stevenson (Eliáš) - 14. Poti, 20. Mironov (Jágr, Holík), 25. Lacoture. Střely na branku: 29:16. Diváci: 18.333.

Detroit - San Jose 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
28. a 49. Holmström, 12. Maltby, 37. Yzerman - 30. Ekman, 53. W. Primeau. Střely na branku: 33:24. Diváci: 20.066.

Chicago - Nashville 5:2 (2:1, 3:0, 0:1)
Branky: 16. Bell, 19. Berard, 22. Žamnov, 26. Sullivan, 29. Vandebussche - 5. Archipov (Erat), 45. Hall. Střely na branku: 32:27. Diváci: 10.367. Za Nashville odchytal necelých 29 minut Tomáš Vokoun, připsal si 13 zákroků a inkasoval 5 gólů.

Dallas - New York Islanders 4:4 (1:0, 1:2, 2:2 - 0:0)
Branky: 16. Boucher, 29. Oliver, 55. Turgeon, 60. Guerin - 23. Asham, 35. Czerkawski, 42. Kvaša, 59. Hunter. Střely na branku: 35:23. Diváci: 18.167.

Edmonton - Atlanta 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
11. Torres (Dvořák), 14. Laraque, 43. Horcoff, 53. Stoll (Dvořák), 60. Hemský - 23. Aubin (F.Kaberle). Střely na branku: 33:25. Diváci: 16.839.

Vancouver - Calgary 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Branky: 12. S. Salo, 14. Ruutu - 18. Conroy, 29. Kobasew (Turek), 41. Iginla. Střely na branku: 34:29. Diváci: 18.630. Za Calgary odchytal celý zápas Roman Turek, připsal si 32 zákroků a jednu asistenci.

Anaheim - Phoenix 5:3 (2:1, 3:2, 0:0)
Branky: 15. Havelid (Sýkora, Prospal), 17. Fjodorov (Prospal), 24. Lupul (Prospal), 34. Prospal, 38. Sýkora - 5. Hulse, 23. Taffe, 32. Savage. Střely na branku: 28:25. Diváci: 12.386.

Brankář Roman Čechmánek z Los Angeles padá na led, útočník Columbusu Geoff Sanderson (v modrém) se mu snaží vyhnout. Celou situaci pozoruje kapitán Kings Mattias Norström.

Útočník Columbusu David Výborný (vpravo) se raduje z branky v síti Los Angeles. Spolu s ním slaví Todd Marchant (vlevo) a Anders Eriksson.

Roman Hamrlík (vlevo) z New Yorku Islanders se snaží vypíchnout puk dallaskému branáři Marty Turcovi.

Brankář Calgary Roman Turek likviduje pokus Brendana Morrisona z Vancouveru (v tmavém), jehož brání Matthew Lombardi.