Čechmánek pochytal 43 střel a pomohl k remíze

7 2003
Ottawa - Brankář Philadelphia Flyers Roman Čechmánek pochytal v utkání s Ottawa Senators 43 střel a největší měrou přispěl ke konenčé remíze 2:2. Jeho protějšek Martin Prusek měl o poznání méně práce, přesto i on zastavil solidních 28 pokusů. U prvního gólu Senators asistoval útočník Radek Bonk. Alespoň bod uhrál tým New York Rangers na ledě St.Louis a zastavil tak sérii prohraných zápasů, která mohla dosáhnout čísla šest. Rangers remizovali 4:4, když o jeden gól a jednu přesnou nahrávku se postaral útočník Bobby Holík. Jeho branka byla 250. v zámořské kariéře.

Čechmánek předvádí nyní vynikající výkony.

V úterý chytil v zápase s New York Islanders 28 střel a pomohl Flyers zvítězit 2:1, poprvé po čtyřech zápasech.

Dnes pustil dvě branky během první třetiny, během níž na něj hráči Ottawy vyslali devatenáct střel.

Ve zbytku utkání ale nechyboval a zlikvidoval dalších 26 pokusů.

"Náš nejlepší hráč byl dnes náš brankář," nechal se na tiskové konferenci slyšet trenér Flyers Ken Hitchcock.

Sám Čechmánek řekl: "Mám rád podobné zápasy, kdy na mě jde hodně střel. Zvyšuje to moji sebedůvěru."

Poprvé pětinásobný vítěz domácí extraligy inkasoval v sedmé minutě při přesilové hře, kdy se obrovitý slovenský obránce Zdeno Chára natlačil na své obvyklé stanoviště před brankou a tečoval střelu Radka Bonka z pravého kruhu pro vhazování.

Podruhé Ottawa udeřila v 16. minutě, kdy Čechmánek nejprve vyrazil střelu Daniela Alfredsona, dostal se však s ním do kontaktu a nemohl zasáhnout při dorážce Todda Whitea.

Mezitím ale v 9. minutě inkasoval i Prusek, který nahradil nachlazenou jedničku Patricka Lalimea. Bývalá vítkoviscká opora nejprve vyrazila ránu obánce Kima Johnssona, ale nestačila na dorážku Erica Chouinarda.

Prusek pustil i klíčovou střelu Jeremy Roenicka, která ve 36. minutě přinesla konečnou remízu 2:2. Roenick vypálil rychlou střelu zápěstím, která mu proklouzla mezi betony.

Dvě minuty před koncem normální hrací doby se ale Prusek zaskvěl když zastavil sólový nájezd Pavla Brendla.

Rangers dvakrát stáhli vedení St.Louis a uhráli bod

Jeden trenér byl s výkonem svého týmu spokojený, druhý se chytal za hlavu. New York Rangers dokázali v průběhu druhé a třetí třetiny dvakrát stáhnout náskok St.Louis Blues a nakonec si také odvézt z jejich ledu bod za remízu 4:4.

"Je to velmi cenný bod," řekl trenér a generální manažer Rangers v jedné osobě Glen Sather.

"I my jsme získali bod, ale nebyl to hezký zápas," přidal se trenér Blues Joel Quenneville. "Takto nemůžeme zápasy ztrácet."

Blues vedli 3:2 a 4:3, ale díky brankám Borise Mironova při přesilové hře a Mikaela Samuelssona o vedení přišli. Samuelsson přinesl svým druhým gólem v utkání konečnou remízu v 54. minutě.

I Rangers ale na začátku zápasu přišli o vedení, které jim už po 34 vteřinách dal český útočník Bobby Holík a které v 9. minutě ještě rozšířil Samuelsson. Pro Holíka to byla jubilejní 250. branka v NHL.

Reichel dvakrát nahrával

Útočník Toronto Maple Leafs Robert Reichel se dvěmi nahrávkami podílel na vítězství 3:2 v prodloužení nad Tampou Bay Lightning. Litvínovský odchovanec si připsal druhou asistenci u úvodní trefy Jonase Höglunda z 11. minuty a u branky Mikaela Renberga, která padla ve 44. minutě a přivedla zápas do prodloužení.

V něm po necelých čtyřech minutách vyrazil Nikolaj Chabibulin střelu obránce Bryana McCabea a nestačil na dorážku Nikolaje Antropova.

Toronto hrálo poslední čtyři zápasy na ledě týmů z Jihovýchodní divize a všechny vyhrálo. Dva body si postupně odvezlo z Caroliny, Atlanty, Floridy a nyní z Tampy.

Brankář Roy vychytal Detroit v tradičním derby

Gólman Colorada Avalanche Patrick Roy pochytal v souboji s tradičním rivalem Detroit Red Wings všech 28 střel a pomohl svému týmu k výhře 1:0.

U jediné branky Avalanche, kterou v 18. minuitě zařídil Alex Tanguay, stál také obránce Martin Škoula.

Roy, který se v neděli postavil do branky v zahajovací sestavě Západní konference při Utkání hvězd, se nachází ve vynikající formě. Všechny tři vychytané nuly, které má v letošní sezoně, si na své konto připsal v posledních šesti utkáních.

"Je to muž, který je na své cestě dokázat, že je nejlepší," řekl trenér Colorada Tony Granato a. vzápětí se opravil : "Že je stále nejlepší."

Roy zamezil i útočníkovi Brettu Hullovi, aby se stal teprve pátým hráčem, který v NHL nastřílel 700 branek. Na významný zápis čeká "Hullie" už šest utkání. Hull měl dobrou příležitost ve druhé třetině, kdy Roy zastavil jeho prudkou střelu z pravé strany a jeho dorážka skončila na tyči. Brettův otec Bobby utkání sledoval z hlediště.

Lemieuxovi došla trpělivost a shodil rukavice

Brankář Floridy Panthers Roberto Luongo pochytal na ledě Pittsburghu Penguins všech 28 střel a pomohl k jasné výhře 6:0, která přišla jen dva dny poté, co stejným poměrem Panthers doma prohráli s Torontem.

Poprvé za více než šest let se stalo, že hvězda Penguns Mario Lemieux dostal osobní trest do konce utkání. Lemieux byl vyloučen ve třetí třetině poté, co započal rvačku s obráncem Bradem Ferencem. Ten prý celý zápas hrál nefér.

"Koledoval si o to," řekl Lemieux. "Celý zápas dával rány pod pás a když už bylo rozhodnuto, musel čekal, že něco takového přijde."

Ference se hájil tím, že odváděl jen svou práci. "Na takové hvězdy zkrátka musíte hrát tvrdě," krčil rameny. "Když je necháte kroužit bezstarostně s pukem po ledě, za chvíli máte dva tři puky v síti."

Ference ve druhé třetině Lemieuxe nečistě krosčekoval zezadu a vysloužil si za to dvouminutový trest. I pro tento faul měl Ference vysvětlení. "Hvězdám zkrátka musíte měřit jiným metrem."

Hráči Pittsburghu dostali dohromady 101 trestných minut. Florida jako kolektiv jen 53. Osobní trest do konce utkání dostal i obránce Pavel Trnka, který po přestupu z Anaheimu odehrál za Panthers druhý zápas.

Krátce

Boston porazil v souboji tradičních soupeřů Montreal 6:3.

Calgary remizovalo s Chicagem 2:2. Romana Turka nahradil v brance Jamie McLennan a pochytal 30 střel.

Čtvrteční výsledky:

Boston - Montreal 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)
Branky: 9. Axelsson, 19. Lapointe, 27. G. Murray, 44. Boynton, 56. Vernarsky, 60. Thornton - 7. a 30. Czerkawski, 48. Juneau. Střely na branku: 41:31. Diváci: 17.309.

Ottawa - Philadelphia 2:2 po prodl. (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 7. Chára (Bonk), 16. White - 9. Chouinard, 36. Roenick. Střely na branku: 45:30. Diváci: 16.599.

Tampa Bay - Toronto 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 19. Fedotěnko, 24. Andreychuk - 12. Höglund (Reichel), 44. Renberg (Reichel), 64. Antropov. Střely na branku: 36:24. Diváci: 16.204.

Pittsburgh - Florida 0:6 (0:3, 0:0, 0:3)
Branky: 13. Majeský, 18. Hagman, 18. Nilson, 46. Huselius, 53. Cullen, 59. Jokinen. Střely na branku: 28:47. Diváci: 12.231.

Detroit - Colorado 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branky: 18. Tanguay (Škoula). Střely na branku: 28:21. Diváci: 20.058.

St. Louis - New York Rangers 4:4 po prodl. (2:2, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 15. a 53. Tkachuk, 10. Martins, 22. Demitra - 9. a 53. Samuelsson, 1. Holík,  25. Mironov (Holík). Střely na branku: 25:27. Diváci: 17.276.

Calgary - Chicago 2:2 po prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 8. Iginla, 48. Drury - 43. Odelein, 48. Calder. Střely na branku: 27:32. Diváci: 16.027.

Brankář Ottawy Martin Prusek chytá pokus Pavla Brendla z týmu Philadelphia Flyers.

Todd White (vpředu vlevo) slaví se spoluhráči z Ottawa Senators (zleva doprava) Chrisem Phillipsem, Joshem Langfieldem, a Zdenem Chárou svůj gól, který dal Romanu Čechmánkovi z Philadelphie.