Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čechům někteří Slováci porážku přáli

6 2004
Bratislava - Většina Slováků si přála Česko-slovenské finále hokejového mistrovství světa, někteří ale ve středečním čtvrtfinále drželi palce týmu USA. "Amerika do toho," neslo se například bratislavskou restaurací Plzeňský dvůr. "Proč bych jim měla fandit? Nikdy jsem neviděla Čecha, který by nám něco přál," řekla ekonomka Magda z Bratislavy.

Řada Slováků po výhře hokejistů USA netajila radost z porážky favorizovaných Čechů.

"Dnes vám nebudu nadávat. Vždyť po včerejšku mám tuze dobrou náladu," ujišťoval dnes ráno padesátiletý učitel autoškoly v Trnavě jednoho ze svých klientů.

Český národ prý má rád, nelíbilo se mu ale, že čeští hokejisté byli pasováni předem na medaile. Tým v čele s Jaromírem Jágrem navíc podle něj nešetřil nadměrným sebevědomím.

Mnozí Slováci své sympatie k Američanům během televizního přenosu vůbec neskrývali. Na straně USA byla i většina štamgastů jedné z bratislavských hospod s ryze českým stylem.

"Amerika do  toho," neslo se restaurací Plzeňský dvůr, kam si obyvatelé hlavního města chodí pochutnat na českých specialitách a plzeňském pivu.

Řada lidí ze země mezi Tatrami a Dunajem vnímá neúspěchy ČR na posledních mistrovstvích jako malé zadostiučinění za to, že slovenská reprezentace se musela léta protloukat do světové elity z nižších skupin.

Definitivně prorazila až stříbrem na MS v Petrohradu před čtyřmi lety a vítězstvím na šampionátu v Göteborgu v roce 2002.

"A proč bych jim měla fandit? Nikdy jsem neviděla Čecha, který by nám něco přál," prohlásila ekonomka Magda z Bratislavy.

Jiní Slováci, kteří ve středu sledovali zmaření českých hokejových nadějí, ale uznali, že svěřence Slavomíra Lenera provázela smůla. Všímali si hlavně Hlaváčovy nešťastné teče do vastní branky a množství nastřelených tyčí v závěrečných nájezdech.

"Tak možná příště," řekl jeden z fanoušků k vysněnému finále ČR - Slovensko.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze