Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Cehlárik jako Zedník: krk mu málem prořízla brusle

Slovenského útočníka Petera Cehlárika zasáhla brusle protihráče. Skončil s 15 stehy. | foto: Profimedia.cz

10 2016
Slovenský hokejista Peter Cehlárik zažil v úterním zápase švédské ligy chvíle hrůzy. Protihráč mu totiž v pádu ošklivě pořezal krk nožem brusle.

Incident se stal na konci druhé třetiny zápasu švédské SHL ligy Växjö Lakers VS. Lulea HF. Po souboji spoluhráče Lennarta Petrella se dvacetiletý slovenský útočník dostal do kontaktu s bruslí soupeře a hned věděl, že situace pro něj není dobrá. Informaci jako první přinesl švédský deník Aftonbladet.

Ze zasaženého místa hráči začala proudit krev, a tak se co nejrychleji odebral na střídačku. Tam mu asistent trenéra Anders Burström okamžitě poskytl ručník, kterým si slovenský reprezentant řeznou ránu zatlačil. Pak diváci s hrůzou sledovali, jak s lékařem odchází na ošetřovnu.

Jizva na krku Petera Cehlárika

Takhle po zápase vypadala sešitá rána Petera Cehlárika. Krvácení zastavilo 15 stehů.

Při něm se ale naštěstí ukázalo, že situace není tak vážná, jak se v prvních chvílích zdálo. „Když jsem viděl tolik krve na ručníku, byl jsem vystrašený,“ vyjádřil se po zápase ke svému zranění Cehlárik. „Doktor mi ale řekl, že rána není tak hluboká, že jenom pořádně krvácela. Jsem rád, že to dobře dopadlo,“ dodal.

Od tragédie jej dělily milimetry. Situaci však zachránilo „jenom“ 15 stehů.

Fotogalerie

Dvacetiletý talent slovenského hokeje se k překvapení všech do zápasu vrátil, a v 53. minutě si dokonce připsal asistenci u vyrovnávacího gólu na 3:3. „Po ošetření jsem neváhal a zapojil jsem se do zápasu. Cítil jsem se dobře a chtěl jsem hrát,“ vyjádřil se médiím. Lulea ale nakonec podlehla domácímu týmu 3:4.

Cehlárik není jediným slovenským hráčem, který byl nebezpečně zasažen bruslí do oblasti krku. V roce 2008 skončil s horším zraněním v nemocnici Richard Zedník, když mu krk prořízl spoluhráč z Floridy Olli Jokinen.

Na situaci z února 2008 se můžete podívat na tomto videu:

Oblast krku je pro hokejisty citlivým místem, protože zde z důvodu pohybu hlavy nemohou mít spolehlivý chránič. Přesto někteří nosí alespoň malou objímku kolem spodní části krku, se kterou ovšem hrají především mládežníci. Cehlárik prozradil, že tento chránič na sobě při zápase měl, ale že nebyl správně uchycený.

„Mohlo to dopadnout ještě hůř. Odteď budu s touto ochrannou pomůckou opatrnější. Ale na druhou stranu nemůžu být opatrný až příliš,“ uzavřel diskutovanou problematiku Cehlárik.Témata: zranění
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost


Najdete na iDNES.czmobilní verze