Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čeká mě hodně důležitý rok, tuší útočník Irgl

Zbyněk Irgl - SMĚR KANADA. Útočník Zbyněk Irgl doufá, že se dostane do týmu pro mistrovství světa v Kanadě. | foto: Bořivoj Černý

22 2008
S vědomím, že jej čeká snad nejdůležitější sezona v kariéře, se připravuje hokejový útočník Zbyněk Irgl. Čeká jej poslední rok hostování v ruské Jaroslavli. "Měl bych být ještě lepší než loni. Je to pro mě hodně důležitý rok. Snad se to podaří," doufal reprezentant, který byl v minulé sezoně nejlepším střelcem play-off ruské Superligy.

Po desetidenní dovolené v Turecku s rodinou a přáteli tak Irgl už včera vyjel na led s mateřskými Vítkovicemi. Nic si neodpustil a z ledu odcházel jako poslední.

"Jelikož ve čtvrtek odlítám, tak tam chci přijet trošku připravený," usmál se Irgl. "Cítím se výborně, ale je to takové nemotorné. Člověk je tvrdý z posilovny, ale snad se to dá do kupy do začátku ligy."

Ve Vítkovicích je Irgl jako doma. "Je tu pohoda," smál se hbitý střelec.

Nechyběl mu ani tradiční vítkovický parťák Petr Hubáček, který zamířil také do Ruska. "Hubas chtěl odejít. Potřeboval změnu a myslím, že je to pro něj super. Uvidíme se v Rusku."

A co čeká Irgla po příletu do Jaroslavle? "Bude to asi podobné jako loni. Hned odjíždíme na čtrnáct dní do Švýcarska. Jeden týden by měl být kondiční, pak hrajeme tři přípraváky," líčil Zbyněk Irgl.  "Potom budou ještě nějaké turnaje a pak už začíná liga."

Dění v Jaroslavli Irgl pečlivě sleduje i na dálku. "Kluci trénujou, Pepa Vašíček už tam je. Psali jsme si, co a jak. Dostávají do těla." Zbyněk Irgl včera trénoval s Vítkovicemi.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze