Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Centr Chomutova věří ve zkušenosti

23 2001
Chomutov, Kadaň - Jiskřivý boj hokejistů Kadaně a Chomutova je už fanoušky v první lize netrpělivě očekáván. Ve středu se otevře letošní kronika rivalských derby, prestižních zápasů napěchovaných emocemi, ohromným nasazením a úžasnou atmosférou.

Müller: Favoritem je Chomutov

Kadaňský útočník Jaroslav Müller se těší, jak se konečně stadion zaplní. "Přijde víc diváků než obvykle." Osobně derby prestižně nebere, avšak cítí, že je v týmu cítit před utkáním zvláštní napětí.

"Já pocházím z Kladna, to je z ruky," připomíná Müller, který je spolu s Polanským, Gengelem a Kuchlerem nejlepším střelcem klubu. Každý se trefil čtyřikrát. Derby má zvláštní náboj nejen pro hokejisty a fanoušky, ale i pro vedení obou klubů. Panuje mezi nimi rivalita.

"Berou tenhle zápas hodně prestižně, uvidíme, jak se k němu naše vedení postaví. Většinou vypisovalo něco navíc," doufá Müller, že bude mít on a jeho spoluhráči motivaci navíc.

Tři prohry v řadě hází Kadaň za hlavu. "Nedaří se nám, protože neproměňujeme šance. Ale každý zápas je jiný, může se stát cokoli," ví kadaňský útočník ze zkušenosti. "Ale Chomutov je favoritem," připouští. "Oni mají sérii obráceně, vyhráli teď důležité zápasy. Jsou v laufu, ale když nedostaneme brzy gól, může být utkání vyrovnané," tuší osmadvacetiletý hráč.

Koláček: Snad Kadani vydrží forma

Kamil Koláček, s 16 body nejproduktivnější hráč Chomutova, si myslí, že se teď jeho tým vrací do starých kolejí. "Poctivě jsme trénovali, a když nám nevyšel začátek, každý blbě koukal. Vím, že i po naší úspěšné sérii nějaká porážka zase přijde, ale na špičku patříme," tvrdí centr prvního útoku.

Před derby si dovolil popíchnout rivala: "Doufám, že Kadaň udrží formu z posledních zápasů a porazíme ji." Pak ale dodal: "Oni se na nás vždy uměli vytáhnout."

Podle Koláčka mohou rozhodnout brankáři. "Když nezachytá gólman, je mužstvo poloviční," domnívá se. "Ovšem když budeme hrát aktivně jako minule, bude jedno, jaký výkon jejich brankář předvede. Kadaň hraje kolektivně, slyšel jsem, že hodně bojuje a bruslí. Ale přebruslíme ji, stejně jako Jihlavu. Mohly by rozhodnout naše zkušenosti."

Prémie prý zůstanou obvyklé a podle Koláčka jsou dostačující: "Kadaň by stále hrála o titul okresního přeborníka, ale tady to tak nebereme."

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze