Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čermák: Do Liberce se chci vrátit

JSME LEPŠÍ! Liberecký Leoš Čermák se raduje z pátého sobotního gólu před očima smutných sparťanů | foto: Dan MaternaMF DNES

14 2008
Po pěti letech skončil v týmu libereckých Bílých Tygrů a míří do ruské Ufy. "Ale věřím, že se do Liberce ještě vrátím," říká třicetiletý hokejový útočník Leoš Čermák.

Leoši, už vás přebolelo zklamání z vyřazení z kádru české reprezentace těsně před mistrovstvím světa v Kanadě?
Pořád mě to mrzí. Bylo to velké zklamání, protože jsem byl opravdu hodně blízko. Do Kanady jsem odcestoval, sehrál jsem tam ještě dva přípravné zápasy a pak konec. Je to škoda, ale vím, že jsem pro to udělal všechno. Myslím, že v přípravných zápasech jsem odvedl dobrou práci.

Sledujete šampionát aspoň na dálku z domova?
Určitě, na hokej jsem kvůli vyřazení nezanevřel. Akorát jsem neviděl ty dva naše poslední noční zápasy, ale teď se chystám na čtvrtfinále se Švédy. Teď nás sice porazili, ale je to hratelný soupeř. Myslím, že jsme favority na postup.

Odcházíte do Ruska, jak budete v budoucnu vzpomínat na Liberec?
Na nějaké vzpomínání mám ještě dost času. Já totiž doufám, že se do Liberce ještě vrátím...

...hokejově?
Nejen hokejově. Mám tady kamarády, klub i město mi přirostly k srdci. Těch pět let tady se dá jen těžko zapomenout. Bylo to jedno z nejpovedenějších angažmá. Jen mě mrzí, že jsme neudělali nějaký velký úspěch v play-off. Hlavně letos jsme měli minimálně na finále, to zklamání je pořád čerstvé. Chtěl bych jednou s Tygry na ten vrchol dosáhnout. Do Liberce se vždy rád vrátím, okolo jsou krásné hory, lyžování. Pořád tady mám byt, prodávat ho nebudu, jen ho pronajímám.

Jak si užíváte dovolenou. Udržujete se sportováním v kondici, nebo jen lenošíte?
Teď vůbec nesportuju, po dlouhé sezoně si dávám pauzu. Ale dostavujeme barák, takže se přece jen trochu hýbu. Okolo je navíc spousta lítání a zařizování, takže žádné lenošení to určitě není.Najdete na iDNES.czmobilní verze